CROCHET - DIY

ŚNIEŻYNKA AVA WZÓR NA SZYDEŁKU

Tutorial DIY: śnieżynka na szydełku - crochet snowflake - A ja przychodzę dziś z pomysłem na taką sympatyczną śnieżynkę, którą przerobicie w dość prosty sposób, raptem w kilku okrążeniach. W załączeniu rozpiska wzoru i filmowy tutorial, w którym wyjaśniam ten wzór krok po kroku.

A ja przychodzę dziś z pomysłem na taką sympatyczną śnieżynkę, którą przerobicie w dość prosty sposób, raptem w kilku okrążeniach.
W załączeniu rozpiska wzoru i filmowy tutorial, w którym wyjaśniam ten wzór krok po kroku.

ŚNIEŻYNKA AVA WZÓR NA SZYDEŁKU

Rz 1: Rządek bazowy składa się z sześciu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi składa się z 12 słupków rozdzielonych między sobą (jeden od drugiego) łukiem złożonym z trzech oczek łańcuszka.
Na początku tego okrążenia przerabiamy 3 oczka łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek. A docelowo przerobimy 12 takich motywów: słupek + 3 oczka łańcuszka.

Rz 3:  W tym okrążeniu powtarzamy podobny motyw, co w poprzednim: słupek i luk (tym razem dłuższy, bo  złożony z pięciu oczek łańcuszka. Ale każdy kolejny słupek wychodzi ze środka łuku z poprzedniego okrążenia. Podobnie powtarzamy 12 takich motywów.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu przygotowujemy takie sympatyczne płatki naszej śnieżynki. Tylko że te płatki zamocowujemy w co drugim łuku (z poprzedniego okrążenia). A więc docelowo uzyskamy 6 takich płatków. W tym celu, w co drugim łuku z poprzedniego okrążenia utworzonym z pięciu oczek łańcuszka  przerabiamy sekwencję: 7 słupków + 3 oczka łańcuszka + 7 słupków, która co nieco swoim zasięgiem “rozlewa się” na kolejny łuk. Dlatego w kolejnym łuku przerabiamy tylko taki malutki element przejściowy złożony z 1 półsłupka, pikotka złożonego z pięciu oczek łańcuszka i zamotywującego go z drugiej strony (symetrycznie) półsłupka. Tym sposobem przeskakujemy do kolejnego łuku, w którym przerabiamy kolejny płatek.

 

SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA SNOWFLAKE SNIEZYNKA AVA

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *