CROCHET - DIY

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

A ja przychodzę dzisiaj z pomysłem na taki sympatyczny kwadrat na szydełku, który wpisuje się, czy pasuje wielkościowo (tj. ilością oczek) do innych przedstawionych na tym blogu motywów kwadratów.

W załączniku linki od pokrewnych motywów, które docelowo rozkładają się na identyczną ilość oczek (czyli w których długość boku kwadratu składa się z 27 oczek plus po trzy oczka łańcuszka zakręcających na narożniku). A teraz kilka objaśnień do tego, jak przerobić ten wzór:

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

Jak przerobić ten wzór?

Rz 1: Rządek bazowy zaczynamy od przerobienia łańcuszka złożonego z sześciu oczek, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy osiem razy motyw: słupek + oczko łańcuszka.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążenie przerabiamy osiem grup po 3 słupki przerobione razem, oddzielone między sobą łańcuszkiem złożonym z trzech oczek.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu, wychodząc półsłupkiem z łuku rozdzielającego z poprzedniego okrążenia przerabiamy osiem łuków złożonych z sześciu oczek łańcuszka, zamocowanych z każdej strony jednym półsłupkiem.

Rz 5: Rządek piąty. W tym okrążeniu, w co drugim z ośmiu łuków przygotowanych w poprzednim rządku przerabiamy sekwencję stanowiącą długość boku i złożoną z trzech słupków przerobionych razem + 3 oczka łańcuszka + kolejna grupa z 3 słupków przerobionych razem + kolejne 3 oczka łańcuszka + grupa trzech słupków przerobionych razem. Następnie przeskakujemy (tworząc w ten sposób zarys narożnika) motywem złożonym z czterech oczek łańcuszka zamocowanych półsłupkiem na kolejnym łuku i symetrycznie z czterech kolejnych oczek łańcuszka.

Razem, w tym okrążeniu powtarzamy cztery motywy stanowiące długości boków naszego kwadratu i cztery motywy przygotowujące narożniki.

Rz 6. Rządek szósty. W tym okrążeniu, na długości naszego kwadratu przerabiamy: 3 półsłupki plus łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka plus symetrycznie 3 kolejne półsłupki. A następnie przerzucamy na narożniku łuk złożony z sześciu oczek łańcuszka.

Rz 7. Rządek siódmy. W tym okrążeniu, w narożniku przerabiamy grupę: 4 słupki + 3 oczka łańcuszka + 4 słupki.

Długość kwadratu z kolei zabudowujemy oczkami troszeczkę niższymi, czyli półsłupkami z narzuceniem przeplatanymi oczkami łańcuszka.
A więc mamy tu: półsłupek z narzuceniem, oczko łańcuszka, kolejny półsłupek z narzuceniem, następnie łuk złożony z 3 oczek łańcuszka zamocowany półsłupkiem w łuku z poprzedniego okrążenia i symetrycznie przerabiamy kolejny łuk z trzech oczek łańcuszka. Następnie kolejny półsłupek z narzuceniem, oczko łańcuszka i znowu połsłupek z narzuceniem.

Rz 8: Ostatnie okrążenie. W tym okrążeniu, na łuku narożnym przerabiamy sekwencję: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + kolejne 3 słupki. A następnie, na długości kwadratu: słupek, oczko łańcuszka, słupek, oczko łańcuszka, 2 słupki, oczko łańcuszka. W łukach z poprzedniego okrążenia przerabiamy 2 sekwencje złożone z  trzech półsłupków z narzuceniem, rozdzielone między sobą jednym oczkiem łańcuszka.  W ten sposób, wypłaszczamy potencjalne wybrzuszenie, które pojawiłoby się nam na środku długości boku kwadratu (gdybyśmy zamiast półsłupków z narzuceniem przerobili tutaj pełne słupki). W ten sposób uzyskujemy motyw w formie idealnego geometrycznie kwadratu.

Miłego dziergania.

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

KWADRAT NA SZYDEŁKU MOTYW NR 3 TUTORIAL KROK PO KROKU

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *