A ja przychodzę dziś z pomysłem na taką sympatyczną śnieżynkę, którą przerobicie w dość prosty sposób, raptem w kilku okrążeniach.
W załączeniu rozpiska wzoru i filmowy tutorial, w którym wyjaśniam ten wzór krok po kroku.

Rz 1: Rządek bazowy składa się z sześciu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi składa się z 12 słupków rozdzielonych między sobą (jeden od drugiego) łukiem złożonym z trzech oczek łańcuszka.
Na początku tego okrążenia przerabiamy 3 oczka łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek. A docelowo przerobimy 12 takich motywów: słupek + 3 oczka łańcuszka.

Rz 3:  W tym okrążeniu powtarzamy podobny motyw, co w poprzednim: słupek i luk (tym razem dłuższy, bo  złożony z pięciu oczek łańcuszka. Ale każdy kolejny słupek wychodzi ze środka łuku z poprzedniego okrążenia. Podobnie powtarzamy 12 takich motywów.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu przygotowujemy takie sympatyczne płatki naszej śnieżynki. Tylko że te płatki zamocowujemy w co drugim łuku (z poprzedniego okrążenia). A więc docelowo uzyskamy 6 takich płatków. W tym celu, w co drugim łuku z poprzedniego okrążenia utworzonym z pięciu oczek łańcuszka  przerabiamy sekwencję: 7 słupków + 3 oczka łańcuszka + 7 słupków, która co nieco swoim zasięgiem “rozlewa się” na kolejny łuk. Dlatego w kolejnym łuku przerabiamy tylko taki malutki element przejściowy złożony z 1 półsłupka, pikotka złożonego z pięciu oczek łańcuszka i zamotywującego go z drugiej strony (symetrycznie) półsłupka. Tym sposobem przeskakujemy do kolejnego łuku, w którym przerabiamy kolejny płatek.

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version