RELAKS

Pozytywne myślenie. Sprawdź, jaki jest kolor Twoich myśli.

pozytywne myślenie

pozytywne myślenie

Czy zastanawiasz się, jaki jest kolor Twoich myśli?

Bo całe życie niestrudzenie szukamy recepty na szczęście, sukces i wieczne zdrowie. I pewnie słusznie, bo jak mówią starzy górale (i nie tylko oni): „Szczęście nie jest stacją docelową, ale sposobem podróżowania”.

Niestety czasami dostrzegamy, że dotarliśmy do tej wymarzonej stacji o nazwie szczęście, dopiero w momencie, gdy z niej odjeżdżamy. A szkoda. Wtedy mamy do wyboru albo skakać z rozpędzonego pociągu na łeb, na szyję. Albo czekać aż wrócimy do niej ponownie. Podobnie jest ze zdrowiem: doceniamy je dopiero wtedy, gdy zaczyna szwankować. Taka jakaś jest nielogiczna natura ludzka. Tymczasem ….

[Tweet “Większość osób jest na tyle szczęśliwa, na ile się na to zdecyduje.”]

Recept na szczęście jest wiele. Ale tylko jedna jedyna jest prawdziwa i skuteczna. Szczęście nie zależy od tego, co nas spotyka, ale od tego jak na to patrzymy. Chroniczny pesymista nawet w najszczęśliwszym momencie, dopatrzy się czegoś nieprzyjemnego. Bo tak jest zaprogramowany. Niestety. I to często przez samego siebie.

Jak myśleć pozytywnie?

Bo jak to ładnie ujął Mark Twain:„Życie nie składa się – ani głównie, ani nawet w większej części z faktów i wydarzeń. Składa się głownie z burzy myśli, która nieustannie szaleje w naszej głowie”.

Można podjąć decyzję o tym, że od dziś (nie od jutra, czy pojutrze) będziemy myśleć pozytywnie. Przymykać oczy na drobnie nieprzyjemności czy niedociągnięcia. Możemy postanowić sobie, że będziemy przechodzić nad nimi do porządku dziennego i zatrzymywać się na dłużej, tylko nad tym, co budujące. Tak, perfekcjonizm potrafi zatruć życie.

To nasze myśli, a nie wydarzenia kształtują nasz nastrój. Warto uświadomić sobie szczególnie, te które nas podtruwają. A w tym celu polecam fajne ćwiczenie. Zakładamy zwykłą gumkę recepturkę na przegub dłoni (jako licznik negatywnych myśli) i systematycznie, acz z uporem je eliminujemy.
Czasami negatywne myśli są reakcją odruchową (wyuczoną i niszczącą). Dlatego tymbardziej warto się jej oduczyć. Przestawić tok myślenia na inne bardziej optymistyczne tory.

Może zupełnie niezasłużenie  przykleiłeś sam sobie etykietkę w stylu: „Jaka ze mnie ofiara”. „Jaki ze mnie matematyczny głąb”. Tymczasem jesteśmy tym, czy są nasze myśli.

Dlatego warto popracować nad tym nieprzerwanym strumieniem myśli, które przepływają przez naszą głowę. Bo te mogą wpędzić nas w chorobę lub stać się naszym najlepszym sprzymierzeńcem na drodze do sukcesu.  Wyścigów nie wygrywają najszybsi, a walk najsilniejsi, tylko ci, którzy najbardziej pragną zwycięstwa.

Jaki jest kolor Twoich myśli: pochmurny, ponury, posępny czy radosny, wiosenny, przesycony apetytem na życie?

Sama staram się pielęgnować w sobie tę drugą opcję. Choć ze zmiennym skutkiem. Takie jest życie. Chciałam wyrazić to za pomocą małej galerii zdjęć.
Lubię zestawiać takie galerie. Bo pozwalają umieścić na stronie więcej zdjęć. Dobrze zestawiona galeria potrafi wydobyć więcej z przeciętnego zdjęcia. A samo robienie galerii to wyzwanie i fajna zabawa.

pozytywne myślenie

Jak zrobić galerię zdjęć?

Jeżeli jeszcze nie umiecie robić galerii, polecam 2 wpisy o tym, jak prosto można się tego nauczyć. Nie potrzeba do tego żadnych drogich, ani trudnych narzędzi.

Pierwszy sposób przy użyciu darmowego dostępnego online programu Pickmonkey 

Drugi o robieniu galerii w Photoscapie (programie, który można bezpłatnie pobrać z internetu)

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

(6) Komentarzy

  1. Cenne uwagi 🙂 Mnie mąż ciągle powtarza, że to jak reaguję na słowa innych zależy przede wszystkim ode mnie. Jeżeli umyślę sobie, że ktoś chce mi zrobić na złość lub jakąś krzywdę, to niejako sama się na to “programuję”. Wiele wysiłku (w moim przypadku) kosztuje taka zmiana nastawienia, ale przynosi rezultaty!

  2. No tak programowanie, masz rację dużo zależy od naszego myślenia. Częściej powinniśmy dostrzegać to, co na pozór niewidoczne dla oczu. Cieszyć się naturą, jej spokojem. Widzieć w każdym człowieku coś optymistycznego 🙂

  3. Maggie says:

    Piękny tekst! Oby nasze myśli zawsze były tak kolorowe, jak widać na Twoich zdjęciach – są śliczne, wiosenne i bardzo radosne 🙂

    1. Oby nam sie udawala myslec pozytywnie w kazdej sytuacji. Pozdrawiam Hardaska

  4. W tygodniu moje myśli są ponure, ale im bliżej łikendu to mojej głowy zagląda słoneczko:)

    1. Rozumiem i pozdrawiam Hardaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *