CROCHET - DIY

Szydełkowe kolczyki w formie kwiatka z pikotkami.

KOLCZYKI Z PIKOTKIEM

Szydełkowe kolczyki w formie kwiatka z pikotkami.

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z 6 – ciu oczek łańcuszka, który zamykamy w kółeczko łącząc jego końcówki oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi: w tym okrążeniu wzmacniamy rządek bazowy przerabiając wzdłuż niego 12 półsłupków. Z tym że pierwszy pół słupek zastępujemy jednym oczkiem łańcuszka.

Szydełkowe kolczyki w formie kwiatka z pikotkami.

Rz 3: Rządek trzeci: Zaczynamy od przerobienia 3 oczek łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek. Dalej w kolejnym półsłupku z poprzedniego okrążenia przerabiamy drugi słupek, a następnie łuk utworzony z 3 oczek łańcuszka i przeskakujemy do trzeciego półsłupku z poprzedniego okrążenia.

Teraz w czwartym i piątym półsłupku przerabiamy dwa kolejne słupki i znowu 3 oczka łańcuszka i przeskakujemy do piątego półsłupka z poprzedniego rzędu. W piątym i szóstym półsłupku przerabiamy kolejny – tj. piąty i szósty słupek. W ten sposób wzdłuż całej długości okrążenia powtarzamy grupy złożone z dwóch słupków rozdzielonych trzema oczkami łańcuszka.

Rz 4: rządek czwarty – w tym rządku w łukach złożonych z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupę złożoną z 3 słupów połączonych u góry. Następnie łuk złożony z 3 oczek łańcuszka i znowu (w tym samym łuku) grupa złożona z 3 połączonych razem u góry słupków. Dalej przeskakujemy łukiem złożonym z 7 oczek łańcuszka do kolejnego łuku złożonego z trzech oczek łańcuszka (z poprzedniego okrążenia) i w nim przerabiamy identyczny jak poprzednio element.

Rz 5: Rządek piąty: brzegi kolczyka wzmacniamy przerabiając wzdłuż każdego łuku złożonego z trzech oczek łańcuszka po 3 półsłupki. Następnie w łuku złożonym z siedmiu oczek łańcuszka przerabiamy 6 półsłupków + 1 pikotek + symetrycznie 6 półsłupków i przechodzimy do luku złożonego z trzech oczek łańcuszka.

W ten sposób nasz kolczyk przybiera formę takiego pełnego uroku kwiatka.

KOLCZYKI Z PIKOTKIEM

KOLCZYKI Z PIKOTKIEM

KOLCZYKI Z PIKOTKIEM

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *