CROCHET - DIY

Łapacz snów z puszystymi frędzlami

Łapacz snów z puszystymi frędzlami

Łapacz snów z puszystymi frędzlami

Łapacz snów z puszystymi frędzlami

A ja przychodzę dzisiaj z pomysłem na romantyczny łapacz snów w stylu boho,  że tak powiem z rozwianym na wietrze włosem,  czyli z puszystymi frędzlami, które dopełniają całości wzoru.

No a teraz już chciałabym zaprosić Was na wspólne przerabianie tego motywu.

Tutorial cz 1

W załączniku rozpiska wzoru. Zaczynamy.

Tutorial cz 2

Łapacz snów z puszystymi frędzlami

Rz 1: Rządek bazowy składa się z sześciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy 24 słupki. Pamiętając o tym, że pierwszy słupek zastępujemy jego zamiennikiem i równoważnikiem  w postaci trzech oczek łańcuszka.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu w każdym ze słupków z poprzedniego okrążenia przerabiamy po jednym słupku? tylko że rozdzielamy je między sobą łukiem złożonym z dwóch oczek łańcuszka. Czyli docelowo przerabiamy 24 razy sekwencje: słupek + 2 oczka łańcuszka.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu przerabiamy sekwencje (12 razy) złożone z pięciu podwójnych słupków przerobionych razem. Te pięć słupków osadzamy na dwóch kolejnych łukach z poprzedniego okrążenia i rozdzielamy je między sobą łukiem złożonym z ośmiu oczek łańcuszka.

Rz 5: Rządek piąty. W tym okrążeniu na każdym łuku z poprzedniego okrążenia osadzamy sekwencje: pięć słupków + trzy oczka łańcuszka +  pięć słupków i przeskakujemy do kolejnego łuku.

Rz 6: Rządek szósty. W tym okrążeniu w każdym łuku rozdzielającym z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki (to właśnie ten łuk złożony z trzech oczek łańcuszka w kolejnym okrążeniu posłuży nam do osadzenia identycznego elementu). Następnie przerabiamy dwa oczka łańcuszka i słupek osadzony w przejściu między dwoma kolejnymi elementami z poprzedniego okrążenia i znowu dwa oczka łańcuszka i przeskakujemy do charakterystycznego dla tego wzoru motywu osadzonego w kolejnym łuku.

Rz 7: Rządek kolejny. W tym okrążeniu przerabiamy podobnie w łuku z  trzech oczek łańcuszka  sekwencję: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki, a następnie przeskakujemy łukiem z trzech kolejnych oczek łańcuszka i w słupku z poprzedniego okrążenia osadzamy jeden słupek i znowu przerabiamy trzy oczka łańcuszka.

Rz 8: Rządek kolejny. W tym okrążeniu identycznie: w łuku z trzech oczek łańcuszka u szczytu charakterystycznego motywu przerabiamy: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki. Teraz łukiem troszeczkę dłuższym, bo złożonym z czterech oczek łańcuszka przechodzimy do linii wytyczonej przez słupki i wbijamy się jednym półsłupkiem u szczytu słupka z poprzedniego okrążenia. Następnie przerabiamy symetryczny łuk złożony z czterech oczek łańcuszka.

Rz 9: W tym okrążeniu, u szczytu łuku złożonego z trzech oczek łańcuszka przerabiamy identyczne sekwencję: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki, następnie schodzimy łukiem złożonym z dwóch oczek łańcuszka i w sekwencji trzech słupków przerabiamy trzy słupki, ale przerobione razem. Następnie luk z trzech oczek łańcuszka i jeden półsłupek wbity w półsłupku z poprzedniego okrążenia. Dalej symetrycznie trzy oczka łańcuszka + trzy słupki przerobione razem. Znowu dwa oczka łańcuszka i dochodzimy do charakterystycznego dla tego wzoru motywu.

Rz 10: Rządek kolejny. W tym okrążeniu podobnie u szczytu łuku, w którym kontynuujemy tą naszą jodełkę przerabiamy trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki i znowu powtarzamy motyw z poprzedniego rządku, czyli dwa oczka łańcuszka i w sekwencji trzech słupków z poprzedniego rzędu wbijamy trzy słupki, ale przerobione razem. Następnie znowu trzy oczka łańcuszka. Teraz u szczytu dwóch grup z poprzedniego okrążenia złożonych z trzech słupków przerobionych razem przerabiamy dwa słupki przerobione razem, trzy oczka łańcuszka i jeszcze kolejna grupa trzech słupków przerobionych razem, plus symetrycznie 3 oczka łańcuszka i dochodzimy do charakterystycznego  dla tego wzoru motywu.

Rz 11: W tym okrążeniu znowu powtarzamy charakterystyczny motyw, czyli trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki. Znowu dwa oczka łańcuszka i znowu sekwencja złożona z trzech słupków przerobionych razem u szczytu grupy złożonej z trzech niezależnych słupków. Teraz cztery oczka łańcuszka i ponownie sekwencja złożona z dwóch słupków przerobionych razem u szczytu dwóch symetrycznych grup po trzy słupki przerobione razem z poprzedniego okrążenia. Znowu cztery oczka łańcuszka.

Rz 12: Kolejne okrążenie i ta sama charakterystyczna grupa: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki. Znowu dwa oczka łańcuszka i znowu trzy słupki przerobione razem u szczytu grupy złożonej z trzech niezależnych słupków. Teraz jedno oczko łańcuszka i u szczytu grupy z trzech słupków przerobionych razem z poprzedniego okrążenia przerabiamy jeden półsłupek. Następnie zataczamy duży łuk złożony z 10 oczek łańcuszka, który zamocowujemy symetrycznie jednym półsłupkiem u szczytu kolejnej grupy złożonej z trzech słupków przerobionych razem.

Rz 13: Tutaj w łuku złożonym z trzech oczek łańcuszka przerabiamy jeden słupek, następnie łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka, który zamocowujemy jednym półsłupkiem w trzecim z trzech niezależnych słupków. Następnie przechodzimy do długiego łuku, który przerobiliśmy w  poprzednim okrążeniu i w nim przerabiamy sekwencję złożoną z 15 słupków obudowyjących ten łuk. Znowu jeden półsłupek u szczytu trzeciego słupka z poprzedniego okrążenia i symetryczne łuk z pięciu oczek łańcuszka + słupek u szczytu motywu. Tak  przerabiamy do końca okrążenia.

Rz 14: Rządek ostatni. W tym okrążeniu przygotowujemy już łuki, które posłużą nam do przeciągnięcia sznurka przymocowującego ten motyw do obręczy. W tym celu przerabiamy sekwencję: w co drugim słupku z poprzedniego okrążenia przerabiamy jeden słupek + łuk złożony z dwóch oczek łańcuszka (razem siedem takich elementów w ramach jednego motywu) + łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka i jeden półsłupek u szczytu słupka z poprzedniego okrążenia.

W ten sposób powstaje sekwencja łuków, przez które przeciągniemy sznurek przymocowujacy nasz lapacz snów do obręczy.

Miłego dziergania

Łapacz snów z puszystymi frędzlami

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *