CROCHET DREAM CATCHER

Łapacz snów na szydełku na obręcz o średnicy 20 cm.

Łapacz snów na szydełku na obręcz o średnicy 20 cm.

Łapacz snów na szydełku

Przychodzę dzisiaj z takim sympatycznym pomysłem na szydełkowy łapacz snów – stosunkowo prosty wzór, od którego w zasadzie można by zacząć przygodę z przerabianiem łapaczy snów.

Ten wzór przerobiłam na szydełku o grubości 1,5 z kordonka i rozciągnęłam na obręczy o średnicy 20 cm.
W załączeniu podrzucam rozpiskę wzoru plus kilka objaśnień do tejże rozpiski.

Łapacz snów na szydełku na obręcz o średnicy 20 cm.

Zapraszam do wspólnego szydełkowania:

Rz 0: Rozpoczynamy przerabiając rządek bazowy złożony z 7 – u oczek łańcuszka, który zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 1: Rządek pierwszy. To okrążenie zaczynamy przerabiając 3 oczka łańcuszka (będące równoważnikiem pierwszego słupka), a następnie jeszcze dorabiamy 15 regularnych słupków. Razem to okrążenie składa się z 16 słupków

Rz 2: Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy naprzemiennie 16 razy sekwencję: słupek plus 2 oczka łańcuszka. Każdy słupek wbijamy w odpowiedni słupek z poprzedniego okrążenia.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu w łukach złożonych z dwóch oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję trzech słupków przerobionych razem i przeskakujemy do kolejnego takiego elementu łukiem złożonym z trzech oczek łańcuszka. Razem przerabiamy 16 takich motywów.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu wychodząc połowy wysokości łuku z poprzedniego okrążenia przerabiamy 1 słupek, a następnie łuk z 4 oczek łańcuszka. W ten sposób powtarzamy 16 razy taki motyw.

Rz 5: Rządek nr 5. W tym okrążeniu w łuku z poprzedniego okrążenia złożonego z czterech oczek łańcuszka przerabiamy 5 słupków przerobionych niezależnie, a następnie 1 oczko łańcuszka i przeskakujemy do kolejnego takiego łuku.

Rz 6: W tym okrążeniu na grupie pięciu niezależnych słupków z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupy pięciu słupków przerobionych razem, czyli jakby domykamy nimi grupy z poprzedniego okrążenia taką kopułą, a następnie przerabiamy łuk z 3 oczek łańcuszka plus 1 słupek zamocowany w oczku łańcuszka rozdzierającym dwie grupy z poprzedniego rzędu i znowu 3 oczka łańcuszka i kolejna taka grupa.

Rz 7: Tutaj wychodząc ze słupka rozdzielającego 2 grupy złożone z pięciu słupków przerobionych razem przerabiamy szkielet rusztowanie na którym zamocujemy element ozdobny w kolejnym jeszcze okrążeniu. Tutaj przerabiamy sekwencję: słupek + łuk z 5 – ciu oczek łańcuszka + 1 słupek – wychodzące z tego samego punktu. Następnie przeskakujemy łukiem z dwóch oczek łańcuszka i jednym półsłupek zamocowujemy go u szczytu grupy złożonej z 5 – ciu słupków przerobionych razem i symetrycznie 2 oczka łańcuszka. W ten sposób powtarzamy taki element 16 razy.

Rz 8: W tym okrążeniu na łuku z pięciu oczek łańcuszka przerabiamy grupę złożoną z 12 niezależnych słupków, które zamocowujemy z obydwu stron półsłupkiem (przerobionym w półsłupku z poprzedniego okrążenia). W ten sposób ściągamy tę grupę 12 słupków w formie takiego zakola.

Rz 9: W tym okrążeniu na grupie 12 słupków z poprzedniego rzędu, a konkretnie na piątym – szóstym – siódmym i ósmym z tych słupków przerabiamy grupę 4 słupków przerobionych razem. Następnie łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka i w półsłupku z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupę dwóch podwójnych słupków rozdzielonych między sobą łukiem z dwóch albo trzech oczek łańcuszka.

W ten sposób przerabiamy do końca okrążenia.

Następnie taki łapacz snów możemy rozciągnąć na obręczy i dodatkowo doczepić do niego chwosty, nadając mu charakterystyczny klimat.

Miłego dziergania

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *