CROCHET - DIY

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

A ja przychodzę z pomysłem na taka sympatyczna gwiazdeczkę z 6 – cioma wierzchołkami.

Jednocześnie podrzucam tutorial i rozpiskę wzoru. Plus kilka  objaśnień do tejże rozpiski. 

Tutaj przewidziałam też dwa różne wykończenia brzegów tej serwetki / gwiazdeczki: pierwsza opcja z picotkami, którą widzicie na rozpisce wzoru,
 druga opcja to okrążenie złożone naprzemiennie z 1 słupka + 2 oczka łańcuszka (zamiast zewnętrznego ostatniego okrążenia złożonego z pikotków).

A teraz kilka wyjaśnień do rozpiski tego wzoru.

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

Rz 1 Rządek pierwszy. Przerabiamy sześć oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi składa się z sześciu motywów powtórzonych naprzemiennie, czyli 3 słupki połączone razem + łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka.

Rz 3. Rządek trzeci. W tym okrążeniu, w każdym łuku z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki + półsłupek przymocowujący u szczytu grupy złożonej z trzech słupków przerobionej jeszcze w poprzednim okrążeniu.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu przerabiamy luki złożone z 10 oczek łańcuszka, przymocowane z każdej strony jednym półsłupkiem w łuku rozdzielającym z poprzedniego okrążenia. W ten sposób przerabiamy 6 takich łuków. 

Rz 5: W tym okrążeniu przygotowujemy sześć wierzchołków naszej gwiazdeczki. W tym celu, w półsłupku przymocowującym przygotowujemy punkt wyjścia dla wierzchołka, czyli przerabiamy sekwencję: słupek +  łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka + słupek (wbity w tym samym punkcie). Następnie zabudowujemy długie łuki z wczesniejszego okrążenia przerabiając w nich sekwencję: 3 oczka łańcuszka + 7 półsłupków + 3 oczka łańcuszka.

Rz 6: W tym okrążeniu dalej rozbudowujemy wierzchołki naszej gwiazdki, zabudowując luki przygotowanie w poprzednim okrążeniu sekwencja: 4 słupki + 5 oczek łańcuszka + symetrycznie 4 kolejne słupki. Dalej kontynuujemy zabudowę długich łuków z Rz 4, czyli podobnie jak we wcześniejszym okrążeniu przerabiamy: 3  oczka łańcuszka + 5 półsłupków (osadzonych na 7 pół słupkach z poprzedniego okrążenia), pomijając dwa zewnętrzne, czyli półsłupek nr 1 i 7 i znowu 3 oczka łańcuszka.

Rz 7.  Rządek nr 7. W tym okrążeniu dalej rozbudowujemy wierzchołki naszej gwiazdeczki. W tym celu w każdym z 4 słupków z poprzedniego okrążenia przerabiamy po jednym słupku + jeszcze 4 słupki zamocowane na łuku i symetrycznie, z drugiej strony wierzchołka 8 kolejnych słupków. Z kolei na łuku rozdzielającym coraz bardziej skracamy motyw, w tym okrążeniu złożony z łańcuszka z 3 oczek + 3 półsłupki i znowu 3 oczka łańcuszka.

Rz 8. Kolejne okrążenie. W tym okrążeniu dalej rozbudowujemy wierzchołki naszej gwiazdeczki, czyli tym razem przerabiamy  11 słupków + 5 oczek łańcuszka + 11 słupków.  A jako element przejściowy przerabiamy sekwencję: 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek + 3 oczka łańcuszka. Zamykając w ten sposób piramidę zbudowaną z półsłupków zwężającą się ku górze.

Rz 9. Ostatnie okrążenie, które wykonałam w formie pikotków osadzonych na łukach z 2 oczek łańcuszka,  zamocowanych z każdej strony u podstawy jednym półsłupkiem.

Miłego dziergania

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU GWIAZDKA NA SZYDEŁKU 6 WIERZCHOŁKÓW TUTORIAL KROK PO KROKU

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *