GLINKA

Glinka zielona na zimowe przeziębienia.

 

 

glinka

Okład z glinki na bolące gardło.

Kiedy boli gardło… Na bolące gardło można zrobić sobie okład z glinki. Kładziemy go na gardło, szyję i węzły chłonne. Glinka szybko zresorbuje stan zapalny i złagodzi ból.  

Pamiętajmy jednak o równoczesnym położeniu drugiego okładu na dolną część brzucha. Chodzi tu o uaktywnienie jednego z dwóch punktu drenujących, którymi są właśnie dolna część brzucha (troszeczkę powyżej wzgórka łonowego, okład może  delikatnie dotykać kości łonowej) lub kark (a dokladnie wgłębienie na tylnej części szyi).

W przeciwnym razie glinka będzie ciągnąć zanieczyszczenia z całego organizmu właśnie w kierunku gardła. A to na pewno nie poprawi naszego samopoczucia. Glinka ma bowiem dużą siłę przyciągania, czyli absorpcji. Wyciąga bakterie gnieżdżące się pod skórą. A nawet potrafi wyssać i te, pochowane gdzieś w najgłębszych zakamarkach naszego organizmu.

Ale jak już je złapie, to wyciąga je  na powierzchnię i wysyła na zewnątrz.

Taki okład na gardło można położyć sobie na całą noc. Pamietajmy, że okład z glinki nie powinien wyschnąć na skórze. Taki całonocny okład powinien więc być odpowiednio nasączony wodą. Najlepiej przygotowując go, wymieszać glinkę z wodą w równych proporcjach.  A następnego dnia rano powinniśmy już poczuć pewną poprawę.

Picie wody z glinką na przeziębienia.

Choć na przeziębienia można również pić wodę z glinką. Po więcej szczegółów odsyłam Was do artykułu: Picie wody z glinka
Jeżeli wyda się to Wam prostsze w wykonaniu, wiedzcie, że istnieją kapsułki z glinką do połknięcia (popijając je wodą). Osobiście uważam, że glinka w proszku ma większą moc. A więc i działa skuteczniej. No i jednocześnie wypada taniej. A jej zasada działania jest podobna. Glinka przyjęta wewnętrznie przyciąga toksyny i mikroorganizmy, wyłapuje je i usuwa z organizmu.
 

Picie wody z glinką może okazać się skuteczne w przypadku zapalenia zatok.

No i oczywiście jest to wspaniałe lekarstwo na wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego, zapalenie jelita grubego czy zakażenie skóry. Glinka jest generalnie wspaniałym środkiem osłaniającym przewód pokarmowy. A z racji na swoją ogromną moc absorpcji, wychwytuje microorganizmy i usuwa je na zewnątrz.

Glinka na zapalenie ucha.

Okłady z glinki możemy kłaść na stany zapalne ucha. Pamiętajmy wtedy o równoczesnym położeniu okładu na kark (we wgłębienie na tylnej części szyi).
Chodzi tu o uaktywnienie jednego z punktów drenujących tak, by wszystkie zanieczyszczenia z całego organizmu nie szły  do i tak już bolącego ucha. Sama popełniłam ten błąd podczas mojego pierwszego kontaktu z glinką. Ucho po takim okładzie stało się przeraźliwie czerwone i jeszcze przeraźliwiej piekące.
Ale jeżeli prawidłowo zastosujemy glinkę, to  naprawdę przynosi ona ulgę.

Choc oczywiście glinka potrzebuje czasu i regularności. Dlatego np doktor Jean-Pierre Willem radzi, by kłaść codziennie 4 -5 takich okładów z glinki na ucho i na tylną część szyi.

Przeciwskazania.

Nie zapominajmy, że glinka ma bardzo silne działanie. Może np zablokować działanie lekarstw, które przyjmujemy równolegle z terapią glinką. Glinka anuluje działanie tabletki antykoncepcyjnej.

Co się tyczy nieodzownych środków ostrożności, jakie należało by przedsięwziąć przy obchodzeniu się z glinką to zapraszam do artykułu:

 

O okładach z glinki w artykule:

 

Inne posty o glince:

 

Bibliografia

Podręcznik odtruwania organizmu Christopher Vasey

Antybiotyki naturalne Docteur Jean-Pierre Willem

Zalety glinki Germaine LLodra Marcon Pluriel nature nr 88

Glinka: uniwersalny odtruwacz Jade Allègre Biocontact nr 221

Enregistrer

Enregistrer

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

(1) Komentarz

  1. […] wody i płuczemy gardło. Lepiej dać sobie z tym spokój, jeżeli powoduje podrażnienia. Glinka na zimowe przeziebienia. Można stosować okłady z glinki na gardło. Można przyjmować glinkę wewnętrznie : jedna […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *