CROCHET - DIY

ŚNIEŻYNKA NA SZYDEŁKU TUTORIAL KROK PO KROKU

ŚNIEŻYNKA NA SZYDEŁKU TUTORIAL KROK PO KROKU A ja przychodzę z pomysłem takiej sympatycznej gwiazdki na w szydełku, którą przerobimy w następujący sposób:

A ja przychodzę z pomysłem takiej sympatycznej gwiazdki na w szydełku, którą przerobimy w następujący sposób:

ŚNIEŻYNKA NA SZYDELKU
Rz 1: Zaczynamy rządkiem bazowym złożonym z sześciu oczek łańcuszka, który zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: W tym okrążeniu przerabiamy naprzemiennie: słupek i 1 oczko łańcuszka. Razem 16 takich motywów.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu przerabiamy sześć łuków po sześć oczek łańcuszka, zamocowanych z każdej strony półsłupkiem wychodzącym z oczka łańcuszka (rozdzielającego 2 słupki) z poprzedniego okrążenia.

Rz 4: W  tym okrążeniu przerabiamy sekwencję: słupek + 3 oczka łańcuszka + półsłupek przymocowujący w środku łuku z poprzedniego okrążenia, kolejny łuk z 3 oczek łańcuszka i słupek zamocowany w słupku z poprzedniego rzędu. Razem sześć takich motywów.

Rz 5:  Rządek 5. U szczytu każdego z 6 – ciu słupków przerobionych w poprzednim okrążeniu wyznaczamy wierzchołki naszej gwiazdki. W tym celu przerabiamy sekwencję: słupek, łuk złożony z pięciu oczek łańcuszka i kolejny słupek wychodzący z tego samego miejsca (tj słupka przerobionego w poprzednim okrążeniu).

Następnie w dwóch kolejnych łukach po 3 oczka łańcuszka przerabiamy: 3 słupki w pierwszym łuku, 1 słupek w półsłupku rozdzielającym i kolejne 3 słupki w kolejnym w kolejnym łuku. W ten sposób dochodzimy do kolejnego wierzchołka naszej gwiazdki.

Rz 6: Rządek 6. W tym okrążeniu w łuku złożonym z pięciu oczek łańcuszka (z poprzedniego rzędu) przerabiamy sekwencję: słupek + 5 oczek łańcuszka + kolejny słupek + 5 oczek łańcuszka + trzeci słupek + 5 oczek łańcuszka + czwarty słupek. W ten sposób powstają 3 łuki (po 5 oczek łańcuszka), które rozbudujemy w jeszcze kolejnym okrążeniu.

Dalej w przejściu pomiędzy wierzchołkami gwiazdki przerabiamy sekwencję: 3 oczka łańcuszka + półsłupek w słupku znajdującym się pośrodku i 3 kolejne oczka łańcuszka.

Rz 7: W tym okrążeń rozbudowujemy wierzchołki naszej gwiazdeczki. W tym celu: w pierwszym łuku z 5 -ciu oczek łańcuszka przerabiamy 5 półsłupków i 1 półsłupek z narzuceniem. Następnie 1 półsłupek z narzuceniem (wbity w słupku z poprzedniego rzędu). W drugim łuku przerabiamy sekwencję: 2 półsłupki z narzuceniem + 4 słupki, dalej łuk zakręcający złożony z pięciu oczek łańcuszka i znowu symetrycznie: oczka schodzące w dół, czyli cztery słupki, 2 półsłupki z narzuceniem i  kolejny półsłupek z narzuceniem w słupku. Następnie w ostatnim łuku symetrycznie: 1 półsłupek z narzuceniem + 5 półsłupków. Motyw przechodni obsadzamy dwoma półsłupkami + 1 oczko łańcuszka i dwa kolejne (symetryczne) półsłupki wbite w kolejnym łuku.

Rz 8: Ostatnie okrążenie, w którym dorabiamy obramowanie dla naszej gwiazdeczki w formie sekwencji łuków z 2 oczek łańcuszka zakończonych pikotkami. W tym celu w drugim półsłupku przymocowujemy 1 półsłupek, dalej przerabiamy łańcuszek złożony z dwóch oczek łańcuszka, pikotek z 3 oczek łańcuszka i schodzimy w dół symetrycznym łukiem z 2 oczek łańcuszka, który zamocujemy kolejnym półsłupkiem.
W ten sposób przerabiamy wzdłuż całej długości okrążenia.

Miłego dziergania.

ŚNIEŻYNKA NA SZYDELKU

ŚNIEŻYNKA NA SZYDELKU

ŚNIEŻYNKA NA SZYDELKU

ŚNIEŻYNKA NA SZYDEŁKU TUTORIAL KROK PO KROKU  A ja przychodzę z pomysłem takiej sympatycznej gwiazdki na w szydełku, którą przerobimy w następujący sposób:

ŚNIEŻYNKA NA SZYDEŁKU TUTORIAL KROK PO KROKU  A ja przychodzę z pomysłem takiej sympatycznej gwiazdki na w szydełku, którą przerobimy w następujący sposób:

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *