CROCHET - DIY, CROCHET DREAM CATCHER

Łapacz snów z szydełkowej serwetki

Łapacz snów z szydełkowej serwetki.

Mała serweteczka, do której można dorobić takie sympatyczne obramowanie i w ten sposób przerobić ją albo w troszeczkę większą serwetkę, albo nawet średniej wielkości łapacz snów.

Więc zapraszam na tutorial wideo w dwóch częściach:

W pierwszej części przerobimy bazowy motyw serweteczki. W drugiej części zrobimy tylko okrążenia obrabiające.

Część pierwsza – motyw centralny, który można wykorzystać jako podstawkę pod filiżankę.

Rządek bazowy składa się z 5 -ciu oczek łańcuszka, zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 1: Kolejne okrążenie zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, dalej 2 oczka łańcuszka. Następnie przerabiamy motyw: słupek, 2 oczka łańcuszka. Razem 8 takich motywów powtórzonych przez całą długość okrążenia.

Rz 2: W kolejnym okrążeniu wbijamy po 3 słupki w łańcuszek złożony z 2 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia i po 1 słupku w każdy słupek z poprzedniego okrążenia. Razem w każdym motywie przerabiamy po 4 słupki.

Rz 3: W kolejnym okrążeniu przerabiamy łuki złożone z 3 oczek łańcuszka, zamocowane z każdej strony półsłupkiem, wbijając je co drugi słupek. Czyli razem, w całym okrążeniu uzyskujemy 16 takich łuków.

Rz 4: W kolejnym okrążenia przerabiamy następujący motyw: 2 słupeczki przerobione, czy szczepione razem u góry, oddzielone od kolejnej takiej grupy dwóch przerobionych razem słupów łukiem złożonym z 5 ciu oczek łańcuszka. Jedyna trudność przy przerabianiu tego elementu polega na tym, że te każdy z tych dwóch słupków szczepionych razem wbijamy w 2 kolejne łuki z poprzedniego okrążenia: tzn pierwszy z tej grupy szczepionych słupków wbijamy w jeden łuk, a kolejny wbijamy w następny łuk z poprzedniego okrążenia. Czyli te szczepione razem słupki są jakby przerzucone ponad dwoma łukami.

Rz 5: Kolejne okrążenie: w łuku złożonym z 5 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy po jednym słupku, rozdzielając go od kolejnego pięcioma oczkami łańcuszka.

Rz 6: Kolejne okrążenie: w każdym łuku z poprzedniego okrążenia przerabiamy motyw, na który składają się: 2 słupki plus 5 oczek łańcuszka plus 2 kolejne słupki. Razem 16 takich motywów.

Rz 7: w ostatnim okrążeniu w każdy z łuków z poprzedniego okrążenia wbijamy 4 słupki plus 2 oczka łańcuszka i znowu 4 słupki. Czyli podobnie w całym okrążeniu przerabiamy 16 takich motywów.

Łapacz snów z szydełkowej serwetki.  Mała serweteczka, do której można dorobić takie sympatyczne obramowanie i w ten sposób przerobić ją albo w troszeczkę większą serwetkę, albo nawet średniej wielkości łapacz snów.

Teraz możemy do tego motywu małej serwetki – podstaweczka pod filiżaneczkę np dorzucić dodatkowe okrążenia tworzące takie pełne uroku obramowanie, które omawiam w osobnym tutorialu.

Teraz z grubsza:

 

Jak wygląda metoda dodawania takiego otaczającego szydełkową serwetkę obramowania.

Punktem wyjścia jest zamocowanie łuków, które wychodzą z czubków płatków z poprzedniego okrążenia.
W tym konkretnym przykładzie dodałam łuki złożone z 16 stu oczek łańcuszka każdy, przymocowany każdej strony półsłupkiem (w czubku płatka z poprzedniego okrążenia).

W kolejnym okrążeniu w każdym takim łuku przerobiłam po 2 słupki szczepione razem z dwoma słupkami przerobionymi w sąsiednim łuku (razem 4 przerobione razem słupki, rozdzielone pomiędzy 2 sąsiednie łuki), dalej 5 słupków, następnie łuk złożony z 7 oczek łańcuszka i dalej symetrycznie 5 słupków, dalej 4 słupki przerobione razem, ale rozdzielone pomiędzy dwa sąsiednie łuki.

Podobne okrążenie powtarzamy dowolną ilość razy w kolejnych okrążeniach, dopasowując ilość oczek w łukach rozdzielających, tak by za każdym razem zwiększyć ilość oczek w coraz bardziej rozszerzającym się ku górze okrążeniu.

Łapacz snów z szydełkowej serwetki.  Mała serweteczka, do której można dorobić takie sympatyczne obramowanie i w ten sposób przerobić ją albo w troszeczkę większą serwetkę, albo nawet średniej wielkości łapacz snów.

 

Miłego dziergania
Pozdrawiam serdecznie
Beata

 

Łapacz snów z szydełkowej serwetki. Łapacz snów z szydełkowej serwetki. Łapacz snów z szydełkowej serwetki.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *