CROCHET DREAM CATCHER

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Łapacz snów z oczkami reliefowymi.

A ja przychodzę dzisiaj z pomysłem na taki sympatyczny łapacz snów, który rozciągnęłam na obręczy o średnicy 20 cm i przerobiłam z kordonka na szydełku o grubości 1,5.

Ten motyw co prawda można jeszcze dalej rozwijać po to, by rozciągnąć go na obręczy o jeszcze większej średnicy.
W załączniku podrzucam tutorial przerabiania tego wzoru krok po kroku plus rozpiskę i kilka objaśnień do tejże rozpiski.

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego, który składa się z pięciu oczek łańcuszka, zamkniętych w kółeczko.

Rz 2: W drugim okrążeniu przerabiamy 12 słupków. Pamiętając o tym, że pierwszy słupek przerabiamy w formie jego zamiennika, czyli 3 oczek łańcuszka.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu przerabiamy grupy złożone z czterech słupków przerobionych razem (i tu jeżeli chcielibyśmy nadać temu wzorowi strukturę przestrzenną, możemy zastosować tu tzw oczka reliefowe, czyli wbijamy je od przodu, w tzw wersji front post. Razem przerabiamy 12 takich grup, rozdzielonych między sobą łukami złożonymi z trzech oczek łańcuszka.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu wychodząc z połowy wysokości łuku (z poprzedniego rzędu) przerabiamy grupy złożone z dwóch słupków przerobionych razem, rozdzielając je łukami złożonymi z czterech oczek łańcuszka. Razem 12 takich elementów.

Rz 5: Rządek piąty. W tym okrążeniu na łukach z poprzedniego rzędu przerabiamy po 5 słupów wbitych na płasko, a następnie u szczytu grupy złożonej z dwóch słupków przerobionych razem z poprzedniego okrążenia zamocowujemy 1 słupek w wersji front post (czyli jako oczko reliefowe).

Rz 6: Rządek szósty. W tym okrążeniu na słupku w wersji front post z poprzedniego okrążenia zamocowujemy grupę z pięciu słupków przerobionych niezależnie, ale wbitych w wersji front post. A następnie realizujemy przejście w formie łuku z trzech oczek łańcuszka. Razem 12 takich elementów.

Rz 7: Rządek siódmy. W tym okrążeniu przerabiamy grupę złożoną z dwóch słupków przerobionych razem, osadzoną na brzegowym ze słupków z poprzedniego okrążenia. Następnie w drugim ze słupków z poprzedniego rzędu wbijamy 2 niezależne słupki i dalej przerzucamy łuk złożony z ośmiu oczek łańcuszka. W czwartym słupku (z poprzedniego rzędu) wbijamy kolejne 2 słupki i znowu grupę z dwóch słupków przerobionych razem, ale przechodzącą ponad łukiem z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia. Czyli drugi słupek z tej grupy zostaje zaczepiony w kolejnej już grupie 5 -ciu niezależnych słupków z poprzedniego okrążenia.

Rz 8: Rządek nr 8. W tym okrążeniu obudowujemy łuki z poprzedniego okrążenia:w tym celu przerabiamy na każdym takim łuku po 12 słupków. A u szczytu grupy złożonej z dwóch słupków przerobionych razem zamocujemy 1 słupek wbity od przodu, czyli w wersji front post. Razem powtarzamy 12 takich motywów.

Rządek 9. W tym okrążeniu jeszcze bardziej szczepiamy przejście pomiędzy płatkami w formie grupy złożonej z trzech słupków przerobionych razem i wbitych w wersji front post, czyli wbitych od przodu. A następnie na każdym łuku z poprzedniego okrążenia przerabiamy słupki w wersji front post (kolejno na każdym słupku z poprzedniego okrążenia), rozdzielając je między sobą tj jeden słupek od kolejnego jednym oczkiem łańcuszka.

Rz 10. Rządek ostatni. Tutaj u szczytu, w przejściu pomiędzy płatkami przerabiamy grupę czterech słupków przerobionych razem, ale wbitych w wersji front post. Natomiast w każdym oczku łańcuszka rozdzielającym słupki z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję dwóch słupków przerobionych razem, ale rozkraczonych pomiędzy dwoma kolejnymi oczkami łańcuszka, a pomiędzy nimi przerzucamy łuk złożony z trzech oczek łańcuszka.

Następnie ten motyw rozciągnęłam na obręczy o średnicy 20 cm przeciągając sznurek przymocowujący go do tejże obręczy poprzez łuki złożone z trzech oczek łańcuszka z ostatniego okrążenia.

Miłego dziergania
Beata

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Łapacz snów z oczkami reliefowymi na obręcz o średnicy 20 cm

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *