CROCHET - DIY

Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów?

Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów?

Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów?

Bo to jest taki smaczek, czy taka wisienka na torcie dodana do łapacza snów, która z kolei nadaje mu charakterystyczny, lekko hippisowski charakter w stylu boho.
 
Bo jeśli nie macie pod ręką tekstylnej wstążki, żeby doczepić do łapacza snów, bo siedzicie w domu w kwarantannie i nijak się w cos takiego zaopatrzyć. I to wcale nie jest jakieś wyciągane za uszy science fiction, tylko z życia, z mojego życia wzięte. A jako że potrzeba jest matką – wynalazków…
 
No i właśnie dlatego możecie przerobić taką zawieszkę według bardzo prostego wzoru opartego na powtarzającym się algorytmie: 3 oczka łańcuszka – 1 słupek wbity w pierwsze z tych oczek łańcuszka, co daje taki szkielet wstążeczki.
 
Ten motyw powtarzamy, aż osiągniemy odpowiednią długość wstążeczki łapacza snów. Np moja wstążeczka (przygotowana na szydełku 1,5) składa się z 40 takich elementów.
 
W kolejnym rządku, w każdym takim elemencie przerabiamy po 3 półsłupki z nawinięciem nitki. To jest coś pośredniego między półsłupkiem a słupkiem. Tj narzucamy nitkę na szydełko tak jak w przypadku słupka, ale przeciągamy za jednym pociągnięciem tak jak w przypadku klasycznego półsłupka.
 
Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów?
Tutaj jeszcze inne rozwiązanie, które może okazać się pomocne przy dodawaniu wstążeczek do łapacza snów, czyli przygotowanie zawieszek, do których można bezpośrednio doczepić, czy w które można bezpośrednio wpleść wstążeczki (czy to takie tekstylne, czy właśnie takie przygotowane własnoręcznie na szydełku według powyższego schematu).
 
Jak to sama rozwiązałam, pokazuję w tutorialu i zapraszam do zasubskybowania mojego szydełkowego kanału na YouTube.
 
A ja pozdrawiam serdecznie
 
Beata Redzimska
 
Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów? Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów? Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów? Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów? Jak dorobić szydełkowe wstążeczki do łapacza snów?
 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *