Nie darmo mowi się, że geniusz tkwi w prostocie.

  • Proste teksty czyta się najlepiej i najprzyjemniej.
  • łatwe melodie same wpadają w ucho. Mozart i Beatles mają przed sobą jeszcze długą karierę.
  • Jednym z najbardziej rozpoznawalnych logo na świecie jest zwyczajny haczyk.
  • Najwięcej radości dzieciom dają najprostsze zabawki. Mowi się, że szczęśliwe, kreatywne dzieci lepiej bawią się kolorowym opakowaniem od prezentu niż … samym prezentem.
  • Największą moc ma małe codzienne szczęście: dobre słowo, ciepły uśmiech, przyjacielski uścisk dłoni. Szóstka w totolotka czy bajkowe wesele, choć marzymy o nich przez całe życie, są źródłem ogromnego stresu.
  • Najlepsze dla zdrowia są proste dania ze świeżych, dobrych jakościowo produktów. Wystarczy posłuchać, co mówi Gordon Ramsay renomowany szef kuchni, który wyciąga niezbyt szczęśliwych restauratorów z trudnych sytuacji w popularnym programie “Koszmar w kuchni”. Marchewka czy jabłuszko schrupane ze smakiem,  sałatka warzywna doprawiona do smaku sosem winegret: proste, zdrowe i pełne życia. Dlaczego by się na nie nie skusić?

Czego chcieć więcej?

[Tweet “Po co komplikować sobie życie, skoro można zrobić prosto.”]

JEDNYM SŁOWEM: PROSTE POMYSŁY SĄ NAJLEPSZE.

Pozdrawiam prosto i sedrecznie.

Beata

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

5 komentarzy

  1. Chyba mam coś z dziecka. Nie mogłam się napatrzeć na opakowanie prezentu – szary papier, całość związana papierowym sznurkiem. Niby nic, a inaczej, prosto. Zawsze nadmiar detali mnie męczył, a rzeczy bardzo proste zachwycały.
    Świetna notka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version