Dlaczego należy znaleźć chwilkę czasu dla siebie

Wartość czasu doceniamy dopiero wtedy, gdy go nam brakuje. Gdy mamy go w nadmiarze, to przecieka nam przez palce. Choć przypuszczam, że każda zabiegana mama nie będzie miała problemu z zagospodarowaniem dodatkowej pół godzinki. Raczej problem z tym na co ją zagosporodarować.

Bo, tak by się chciało ukraść tę chwilkę dla siebie: na przewertowanie ulubionego czasopisma, na zrobienie relaksującej maseczki czy manikuru. A tymczasem zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia: pranie, prasowanie, zmywanie po obiedzie. Ta lista nigdy się nie kończy. Taka chwilka dla siebie wydaje się nieuzasadnioną stratą czasu. Wyrzuty sumienia niesłusznie nie pozwalają nam z niej skorzystać.

Zdaniem specjalistów nawet w najbardziej napiętym rozkładzie dnia trzeba znaleźć czas dla siebie (na bycie z samym z sobą, wewnętrzne wyciszenie, choćby przez kilka minut). I choćby po to, by następnie ze zdwojoną energią biegać po calym domu za rozentuzjazmowaną pociechą, która własnie obudziła się po poobiedniej sjeście. Lub po to, by z jeszcze większą uwagą wsłuchiwać się w pytania, którymi nas zasypuje. A robi to nieprzerwanie i z nieukrywanym entuzjazmem. Takie jest jej prawo. Taka jest kolej rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version