A ja przychodzę z takim sympatycznym motywem bransoletki przyjaźni w formie, którą nazwałam: wariacje na temat literki V.

Ten wzór wyplatamy z 10  – ciu nitek (nitki z muliny, nici do haftowania), po pięć w każdym kolorze. Rozdzielamy je symetrycznie: pięć z lewej strony, pięć z prawej strony, w identycznej kolejności.

Następnie wyplatamy pierwsze rządki, w których formujemy kolejne literki V.

Pierwszy rządek w tej bransoletce wyplatamy z dwóch centralnych nitek (piątej i szóstej liczonej od prawej strony), przerabiając z nich podwójny supełek idący w prawo.

Następnie bierzemy trzecią nitkę (i to zarówno trzecią nitkę ze strony lewej i prawej) i przeplatamy nimi na kolejnych nitkach podwójne supełeczki tworzące literę V (2 podwójne supełki w prawo z lewej strony i 2 podwójne supełki w lewo z prawej strony) spotykające się pośrodku motywu. W momencie ich spotkania się przeplatamy łączący je supełeczek centralny.

Teraz bierzemy pierwszą nitkę (zarówno ze strony prawej, jak i lewej) i podobnie przeplatamy nią serię podwójnych supełeczków idących do środka, tworzących literę V. Tym razem wyplatamy cztery podwójne supełeczki idące w prawo i  symetrycznie 4 podwójne supeleczki z prawej strony idące w lewo. A następnie łączymy te nitki ze sobą.

Załączam moim zdaniem bardzo przejrzysta rozpiskę wzoru z książki 100 bransoletek brazylijskich.

No i mamy przerobiony początek naszego wzoru.

Teraz przerabiamy kolejne wariacje na temat litery V.

W tym celu bierzemy pierwszą zewnętrzną nitkę z prawej i z lewej strony i przeplatamy nią podwójnie supełeczek idące do środka.

Następnie 3 nitkami, którymi spletliśmy 3 pierwsze linie w kształcie literki V (3 kolejne, rosnące literki V) na początku wzoru przerabiamy po dwa podwójne supełeczki idące na zewnątrz (na prawo z prawej strony i na lewo po lewej stronie), czyli przerabiamy tymi trzema kolorami po dwa supełki idące w prawo z prawej i po dwa supełki idące w lewo z lewej strony.

Teraz zaplatamy oczko centralne przerabiając supełek w prawo na dwóch centralnych nitkach i kolejna literę V na dwóch kolejnych nitkach.

Następnie podkreślamy ten motyw sekwencją literek V (biegnących do środka), za każdym razem biorąc kolejno zewnętrzne nitki, którymi przeplatamy linie podwójnych supełków biegnących do środka motywu.

Następnie powtarzamy ten motyw wzdłuż całej długości naszej bransoletki przyjaźni.

Miłego wyplatania

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version