A ja przychodzę dzisiaj z sympatycznym i prostym tutorialem na szydełkowy kwiatek, który można wykorzystać chociażby jako element dekoracyjny do przygotowania szydełkowych kolczyków np z kordonka, albo jako jakąś sympatyczną naszywkę (i w tej formie dekorację do ozdobienia czy to jakiegoś elementu ubioru, czy torebki).

Ten wzór składa się raptem z kilku okrążeń.

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia łańcuszka bazowego złożonego z ośmiu oczek zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. W tym okrążeniu przerabiamy 16 półsłupków z narzuceniem. Z tym że na początku okrążenia, pierwszy z tych półsłupków z narzuceniem zastępujemy jego równoważnikiem w postaci dwóch oczek łańcuszka.

Rz 3: W tym okrążeniu przerabiamy grupy po pięć przerobionych razem słupków, wbite w co drugie oczko z poprzedniego okrążenia, pomiędzy którymi przerabiamy łuki złożone z trzech oczek łańcuszka.

Rz 4: W tym ostatnim okrążeniu zakreślamy płatki naszego kwiatka, osadzone właśnie na łukach złożonych z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia, na których przerabiamy: 1 półsłupek, 1 półsłupek z narzuceniem, 3 słupki i znowu oczka zmniejszające się ku dołowi, czyli 1 półsłupek z narzuceniem i 1 półsłupek.

W ten sposób przerabiamy ten motyw w dwóch egzemplarzach, doczepiamy bigle, czyli zaczepki do kolczyków i mamy gotowy, własnoręcznie wykonany zestaw kolczyków handmade.

A ja już zapraszam na filmowy tutorial krok po kroku na moim kanale na youtubie

Miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version