Pełna uroku malutka serwetka na szydełku

A ja mam dla Was dzisiaj taki sympatyczny wzór szydełkowej serweteczki, który można wykorzystać jako podstawkę pod filiżankę, albo rozciągnąć na obręczy i stworzyć w ten sposób taki pełen uroku łapacz snów.
A ja już zapraszam na filmowy tutorial, w którym pokazuję krok po kroku jak przerabiam ten wzór:

Zaczynamy

Rządek 1: Zaczynamy ten wzór przerabiając 8 oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: To okrążenie składa się z 24 słupków, a właściwie z 23 słupków, dlatego ze pierwszy słupek (rozpoczynający okrążenie) zastępujemy trzema oczkami łańcuszka.
A następnie po przerobieniu 24 słupeczka zamykamy okrążenie szczepiając pierwsze i ostatnie oczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 3: W co drugim słupku z poprzedniego okrążenia przerabiamy po 1 słupku rozdzielonym od kolejnego 2 oczkami łańcuszka. Z tym, że – podobnie jak w poprzednim okrążeniu – pierwszy słupek zastępujemy 3 oczkami łańcuszka.

 

Rz 4: W tym okrążeniu wzmacniamy obrys zarysowanego w poprzednim okrążeniu kółka przerabiając po jednym półsłupków w każdym słupku (z poprzedniego okrążenia) i po 3 półsłupki w każdym łuku złożonym z dwóch łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Rz 5: W tym okrążeniu zarysowujemy łuki złożone każdy z 8 oczek łańcuszka, przymocowane z każdej strony oczkiem ścisłym (co sprawia, że to połączenie w miejscu zamocowania łuku ma bardziej dyskretny charakter).

Rz 6: W tym okrążeniu podobnie wzmacniamy luki (zarysowane w poprzednim okrążeniu) przerabiając w nich po 4 półsłupki na jednej długości łuku, u szczytu łuku rozdzielone 1 oczkiem łańcuszka. A następnie podobnie schodzimy w dół łuku czterema oczkami łańcuszka. Teraz w miejscu przejścia pomiędzy dwoma łukami przerabiamy 2 przerobione razem półsłupki. W tym celu wbijamy pierwszy z tej grupy półsłupków w pierwszy łuk i przerabiamy to oczko do połowy (nie kończąc go), bo już zaraz wbijamy szydełko w drugi łuk i podobnie przerabiamy do połowy kolejny słupek, a następnie przerabiamy je i spinamy razem.

Rz 7: W tym okrążeniu przerabiamy już brzegowy motyw ozdobny. W tym celu w oczko łańcuszka (rozdzielające 2 grupy po 5 półsłupków z poprzedniego okrążenia) wbijamy motyw: 2 słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 słupki, a następnie przeskakujemy łukiem złożonym z 2 oczek łańcuszka do kolejnego motywu: w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia, przerabiają w nim podobnie: 2 słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 słupki.

Rz 8: W tym okrążeniu powtarzamy motywy, który przerabialiśmy w poprzednim okrążeniu: 2 słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 słupki wbite w oczka łańcuszka rozdzielające przerobione pośrodku tego motywu w poprzednim okrążeniu.
Teraz przerabiamy przejście do kolejnego takiego motywu i w tym celu schodzimy 2 oczkami łańcuszka i przymocowujemy ten łuk półsłupkiem wbitym w luku rozdzielającym 2 motywy w poprzednim okrążeniu. Teraz symetrycznie odbijamy się 2 oczkami łańcuszka i przystępujemy do przerabiania kolejnego takiego motywu wbitego w kolejny łuk rozdzielający w poprzednim okrążeniu.

Rz 9: W tym okrążeniu, podobnie w łuku złożonym z dwóch oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia (rozdzielającym 2 grupy po 2 słupki) przerabiamy identyczny motyw, czyli 2 słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 słupki. Teraz tylko schodzimy, przechodząc do kolejnego takiego motywu łukiem troszeczkę dłuższym, bo złożonym z 3 (ewentualnie 4) oczek łańcuszka i znowu zamocujemy ten łuk półsłupkiem wbitym w półsłupek z poprzedniego okrążenia.

Miłego dziergania.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

     

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Exit mobile version