Kwadrat na szydełku. Model nr 2.

A ja przychodzę z pomysłem na kolejny model szydełkowego kwadratu, który rozkłada się na identyczną ilość oczek, co kwadrat model nr 1. Oba motywy można więc szczepić razem naprzemiennie, łącząc je w coś większego.

A więc kolejna cegiełka do przerobienia w kilku / kilkunastu egzemplarzach po to by połączyć je w coś większego typu: szal, chusta, bluzeczka, wdzianko, torebka Itp itd.

Zapraszam do obejrzenia filmowego tutorialu, w którym pokazuję jak przerobić ten wzór krok po kroku.

A w ramach wyjaśnień do tego modelu – rozpiska wzoru:

Rz 1. Rządek 1. Przerabiamy siedem oczek łańcuszka, które łączymy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. W rządku nr 2 przerabiamy po dwa podwójne słupki połączone razem, rozdzielone od kolejnej takiej grupy czterema oczkami łańcuszka. Co daje docelowo: sześć takich płatków stanowiących centralny kwiatek pośrodku naszego kwadratu.

Rz 3. Rządek trzeci. W tym okrążeniu w każdym łuku rozdzielającym płatki kwiatka z poprzedniego okrążenia przerabiamy po dwie grupy złożone z trzech słupków przerobionych razem, rozdzielone między sobą trzema oczkami łańcuszka. Docelowo w tym okrążeniu mamy 12 grup po trzy słupki przerobione razem i 12 łuków rozdzielających po trzy oczka łańcuszka.

Rz 4. Rządek czwarty. W tym okrążeniu przekształcamy dotychczasową formę okrągłą do formy kwadratowej. W tym celu przerabiamy naprzemiennie jeden łuk złożony z siedmiu oczek łańcuszka, który stanowi narożnik naszego kwadratu plus dwa łuki po cztery oczka łańcuszka, przymocowane z każdej strony półsłupkiem, zamocowanym w połowie długości łuku z poprzedniego okrążenia. Następnie kolejny łuk z siedmiu oczek łańcuszka. W ten sposób, w tym okrążeniu uzyskujemy cztery narożniki, czyli 4 takie łuki złożone z siedmiu oczek łańcuszka i osiem łuków z czterech oczek łańcuszka, stanowiących boki naszego kwadratu.

Rz 5. Rządek piąty. W tym rządku, w łuku narożnym złożonym z siedmiu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy: cztery słupki + trzy oczka łańcuszka i symetrycznie cztery słupki. W ten sposób mamy zabudowany narożnik kwadratu. Z kolei na długości kwadratu przerabiamy: oczko łańcuszka, 3 słupki wbite w pierwszym łuku złożonym z czterech oczek łańcuszka, dalej kolejne oczko łańcuszka i trzy kolejne słupki wbite w kolejny łuk złożony z czterech oczek łańcuszka. Znowu 1 oczko łańcuszka. W ten sposób dochodzimy do kolejnego narożnika.

Rz 6. Rządek 6. W tym okrążeniu przerabiamy naprzemiennie sekwencję: słupek + oczko łańcuszka. A w łuku narożnym z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: słupek + 3 oczka łańcuszka + słupek. Docelowo na każdej długości kwadratu mamy 11 słupków rozdzielonych między sobą po jednym oczkiem łańcuszka.

Rz 7. Ostatnie okrążenie. W tym okrążeniu przerabiamy w każdym oczku z poprzedniego okrążenia po jednym słupku, a w łuku narożnym przerabiamy sekwencję: trzy słupki + trzy oczka łańcuszka + trzy słupki. Docelowo bok kwadratu składa się z 27 słupków plus po 3 oczka łańcuszka stanowiące narożnik.

Dziękuję za wspólne przerabianie tego wzoru. Zapraszam na kolejne tutoriale na moim kanale na YouTube: Beata Redzimska Szydełko i Makrama.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam cieplutko

Beata Redzimska

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version