Nieprawidłowe stosowanie glinki może okazać się niebezpieczne. Oto dlaczego przy wykonywaniu okładów lub piciu wody z glinką należaloby przestrzegać kilku podstawowych zasad.

–          Nigdy nie używajmy ponownie raz już użytej glinki (nie bedzie ona aktywna).

–          Nigdy nie należy pozostawić otwartego opakowania z glinką . Zawsze pamietajmy o hermetycznym zamknięciu go.

Zasady bezpiecznego stosowania okładów z glinki

–          Okładów z glinki nie należy nakladać na wątrobę lub na serce.

–          Generalnie należaloby unikać nakladania kataplazmów z glinki na brzuch. Jest to szczególnie niewskazane po posilku. Chłód okladu z glinki położonego na żołądek, brzuch, klatkę piersiową może zakłócić przebieg trawienia.

–          Kobiety nie powinny stosować okładów z glinki na dolną czesć brzucha w czasie miesiączki, gdyż może to wpłynąć negatywnie na jej przebieg.

–          Okład z glinki można zatrzymać dopóty, dopóki pozostaje ona  wilgotna (stąd ważne jest przewidzenie odpowiedniej grubosci okladu jeżeli zamierzamy wyjsć z domu),

–          Nigdy nie należy dopuscić, by glinka wyschła na skórze. Da to jej wygląd zmęczony i wysuszony.

Przeciwskazania dotyczące  wewnętrznego przyjmowania glinki. Glinki nie należy przyjmować wewnętrznie (pod postacią kapsułek lub picia wody z glinką), jeżeli:

– jednoczesnie przyjmujemy lekarstwa lub tabletkę antykoncepcyjną (to zniweluje jej dzialanie),

-jeżeli cierpimy na chroniczne zaparcia,

-w przypadku nadcisnienia, gdyż może to spowodować palpitacje.

 Znaczenie prawidlowego doboru glinki. Rodzaje glinki.

Glinkę można nabyć w sklepach z żywnoscia biologiczną lub aptekach. Istnieje kilka odmian glinki: czerowna, biala, zielona. Jedną z najczystczych jest glinka zielona. Jest ona wydobywana przez odwierty ze skal na glębokosci do 70 m. Następnie glinka ta jest wystawiana na działanie slonca i powietrza ( wentylacja ). Ten etap jest niezbędny dla usunięcia wszystkich mikroorganizmow beztlenowych (anaerobowych) -tzn drobnoustrojów, które mogą rozwijać się tylko wyłącznie pod nieobecnosć tlenu.  Takie susznie na powietrzu rewitalizuje glinkę, dostarcza jej uzdrawiającej energii, a zarazem sterylizuje ją.

Dlatego raczej wybierajmy glinke, na opakowaniu której znajdziemy informację, że  została ona wysuszona na powietrzu. Gdyż istnieje również glinka suszona w piecach mazutowych lub innych. Ale taki sposób przygotowania  powoduje, że traci ona swoje własciwosci uzdrawiające.

Pozostale artykuly o glince:

Wiosenna kuracja glinka

Glinka w kuchni

Przyklady zastosowanie glinki

Picie wody z glinka

Jak przygotowac oklad z glinki?

Wlasciwosci glinki zielonej.

 

Lato 2012 bedzie kolorowe.

 Tadashi Shoji. Projektant z kraju kwitnacej wisni. Kolekcja wiosna-lato 2012.

Source Marie Claire

  

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

9 komentarzy

  1. Ale czy jeśli stosuje sie tabletki antykoncepcyje to zielonej glinki nie można pić “wogóle” czy też po prostu nie brać obu leków razem, tylko stosować odstępy czasowe?

  2. Pingback: Przyklady zastosowania glinki. « zdrowiemodauroda
  3. Pingback: WLASCIWOSCI GLINKI ZIELONEJ « zdrowiemodauroda
  4. Pingback: Domowe sposoby na ladna cere « zdrowiemodauroda
  5. Pingback: Naturalny peeling. Proste maseczki domowym sposobem. « zdrowiemodauroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version