Wiosna to idealny moment na małą kurację oczyszczająco-rewitalizującą na bazie glinki zielonej, przyjmowanej wewnętrznie pod postacią wodnej zawiesiny. Takie generalne porządki w organizmie każdemu zrobią dobrze. Można w ten sposób pozbyć się zaszłości po zimowym letargu, po świątecznych przeholowaniach. Bo niby, kto się ich nie dopuszcza? To taka nasza święta tradycja.

Co jest potrzebne do przeprowadzenia kuracji glinką?

Po to, by odczuć jej pozytywne skutki – kuracja glinką powinna trwać 3 tygonie (21 dni). Jest ona bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy odrobina systematyczności i małe opakowanie sproszkowanej glinki. Bo codziennie będziemy pobierać z niego tylko jedną łyżeczkę glinki.

Po to, by przez kolejne 21 dni powtarzać następujący, nieskomplikowany rytuał.

Glinka zielona. Jak przygotować wodę z glinką do picia?

Mieszaninę wody z glinką najlepiej przygotujcie sobie wieczorem. Po to, by wypić ją następnego dnia rano na czczo, tuż po przebudzeniu. W tym celu:

  1. Do szklanki wsypujemy 1-2 łyżeczki sporszkowanej glinki. Lepiej użyć tu glinki specjalnie przewidzianej do użytku wewnętrznego. Poszukacje odpowiedniej adnotacji na opakowaniu. Możecie nabyć ją np w aptece.
  2. Glinkę zalewamy wodą (najlepiej mineralną).
  3. Całość mieszamy drewnianą lub plastikową łyżeczką. Zdecydowanie odradza się tu stosowanie łyżeczek metalowych. Gdyż glinka w kontakcie z metalem traci swoje cenne własności. Co prawda niektórzyspecjaliści dopuszczają tu możliwość stosowania łyżeczek ze stali nierdzewnej. A więc z materiału niereaktywnego, czyli nie wchodzącego w reakcje. Niemniej dla pewności pozostanmy świętsi od samego papieża. I mieszajmy glinkę drewnianą łyżeczką.
  4. Szklankę z tak przygotowaną mieszaniną pozostawiamy na noc. Uprzednio przykrywszy ją np szklanym podstawkiem. Chodzi o to, by glinka w międzyczasie nie absorpbowała zanieczyszczeń z powietrza. By nie nasyciła się nimi, co uczyni ją nieaktywną, a więc bezużyteczną.
  5. Następnego dnia rano wypijamy tak przygotowaną zawiesinę. Najlepiej na czczo. Pozostawiając osad, który utworzył się na dnie.
  6. W miarę jak pijemy mieszaninę, możemy ją jeszcze lekko przemieszać. Po to, by mimo wszystko połknąć część glinki, która zdążyła już opaść na dno.

Miłego oczyszczania organizmu.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version