CROCHET - DIY

WIELOKOLOROWE MITENKI NA SZYDEŁKU

WIELOKOLOROWE MITENKI NA SZYDEŁKU

A ja przychodzę z pomysłem na takie sympatyczne szydełkowe wielokolorowe mitenki, czyli rękawiczki bez palców.

Takie kolorowe mitenki  stanowią sympatyczne uzupełnienie, czy wręcz przeciwwagę dla zimowo jesiennej szarzyzny, ocieplając zarówno serce, jak i zmarznięte – przemarznięte dłonie.

Dla wykonania tych mitenek przerobiłam cztery kwadraty (na szydełku o grubości 6),  które następnie szczepiłam (po 2) bok do boku, zostawiając w każdej mitence małe otwarcie na duży palec.

Centralnym elementem jest więc tu wielokolorowy kwadrat, przerobiony w trzech naprzemiennie użytych kolorach. Pokazuje, jak przerabiam ten motyw krok po kroku w poniższym tutorialu.

Następnie przedłużyłam tak powstałe mitenki, dodając do tego bazowego kwadratu po 3 okrążenia składające się z sekwencji: 3 słupki przerobione razem  + 1 oczko łańcuszka.

W załączeniu rozpiska wzoru i kilka wyjaśnień do tejże rozpiski.

WIELOKOLOROWE MITENKI NA SZYDEŁKU

 

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia rządku bazowego złożonego z pięciu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko.

Rz 2: Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy 12 słupków, pamiętając o tym, że pierwszy z tych słupków (na początku okrążenia) zastępujemy jego równoważnikiem w postaci trzech oczek łańcuszka.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu, żeby uwypuklić strukturę tego wzoru przerabiamy w każdym słupku z poprzedniego rzędu grupę trzech słupków przerobionych razem, wbijając ja w wersji front post (a więcej od przodu). Razem mamy tu 12 takich grup, rozdzielonych między sobą po jednym oczku łańcuszka.

Rz 4: Rządek czwarty. W tym okrążeniu doprowadzamy formę okrągłą (z Rz 3) do formy kwadratowej. W tym celu w co trzecim łuku złożonym z  1 oczka łańcuszka z poprzedniego rzędu umieszczamy narożnik kwadratu złożony z  3 słupków + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki, następnie w dwóch kolejnych oczkach łańcuszka (z poprzedniego okrążenia) przerabiamy dwie grupy po dwa słupki.

Rz 5: Kolejne okrążenie. Ponieważ ten wzór przerobiłam na szydelku o grubości 6, w tym ostatnim okrazeniu celowałam w to, żeby mój kwadrat idealnie pasował do rozmiarów mojej dłoni, dlatego przerobiłam tu półsłupki z narzuceniem (oczka co nieco niższe od słupków). I tak w narożniku przerobiłam sekwencje 3 półsłupki z narzuceniem + 3 oczka łańcuszka i 3 kolejne słupki, a następnie w przejściach pomiędzy grupami z poprzedniego okrążenia: trzy grupy po dwa półsłupki z narzuceniem.

Życzę wam miłego dziergania. 

WIELOKOLOROWE MITENKI NA SZYDEŁKU

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *