RELAKS

Zdrowie zaczyna się w głowie: Jak myśleć pozytywnie?

jak myśleć pozytywnie

Życie nie składa się – ani głównie, ani nawet w większej części z faktów i wydarzeń. Składa się głównie z burzy myśli, która nieustannie szaleje w naszej głowie. Mark Twain

W tym tygodniu będę starała się przekonać Was do tego, jak ważne (dla zdrowia i nie tylko) jest to co dzieje się w naszej głowie. Stąd  pomysł na cykl wpisów pod wspólnym tytułem : “Zdrowie zaczyna się w głowie”.

W nim kilka prostych, wręcz banalnie prostych sposobób, myśleć bardziej pozytywnie. Na codzień. Jakie proste, a jakie trudne.  Co zrobić, by nasze życie nabrało kolorów i zdrowego rumienca?

Będzie o tym, by:

 1. otworzyć się na innych,
 2. przegonić czarne myśli i  dalej myśleć tylko pozytywnie,
 3. dzielić się pozytywną energią z otoczeniem (bo ta do nas wróci i to z nawiązką). Może czasami po prostu usmiechąć się do nieznajomej osoby,
 4. poczuć się dobrze w swoim ciele, 
 5. pielęgnować w sobie pasję, 
 6. znaleźć czas dla siebie.

Dzisiaj:

  1. Otwórz się na innych.

Nawet jeżeli mówia, że z rodziną dobrze nie tylko na zdjęciu…. Jesteśmy istotami społecznymi. Tak bardzo przejmujemy się tym, co myślą o nas inni. Czasami tak bardzo, że za nich w świecie nie chcemy sie do tego przyznać. Czasami na tym tel potrafimy wpędzić siebie samych w całkiem “intensywne” kompleksy. Przez całe życie podświadomie czy nie szukamy akceptacji. Chcemy być lubiani, podziwaniani, chwaleni. No i dobrze.

Nie darmo stara mądrość mówi: pokochaj samego siebie, by inni pokochali Ciebie.

Oczywiście, że bycie akceptowanym przez otoczenie daje poczucie bezpieczenstwa. Oczywiście, że zawsze znajdą się osoby, które bezinteresownie (tzn bez żadnej korzyści dla samych siebie) tu i ówdzie wbiją szpilkę. Aż zaboli. W takich sytuacjach i nie tylko dobrze jest mieć oparcie, w kimś, kto niezależnie od okoliczności, będzie po naszej stronie. Dlatego w życiu każdego człowieka tak ważna jest rodzina i przyjaciele. To oni są ostoją, oparciem, czy ostatnią deską ratunku.

Niestety w dzisiejszym świecie coraz bardziej zdominowanym przez singli, nie każdy może korzystać z dobrodziejstwa, czy nawet luksusu jakim jest rodzina. I wsparcie, jakie może dać. Każdy natomiast może i powinien pielęgnować serdeczne i szczere relacje z przyjaciółmi. Ideałem byłoby otaczać się osobami, które potrafią dac siarczystego kopa pozytywnej energii. I przeciwnie nie brać na swoje barki zbyt wielu neurotyków. Ale warto pamiętać, że wszystkie relacje międzyludzkie wymagają starannej troski i uczciwego pielęgnowania.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

(6) Komentarzy

 1. I dlatego planem na dzisiaj jest: zadzwonić do dawno nie widzianego znajomego. Umówić się na kawę. A plan na weekend to odwiedzić Babcię. Niech to będzie tydzień dobrych spotkań. Pozdrawiam 🙂

 2. Już mi się podoba ten cykl wpisów… Ja od zawsze mam problem z pozytywnym myśleniem, może mnie czegoś nauczysz 🙂

 3. Ważne słowa 🙂 staram się tak żyć i jestem szczęśliwym człowiekiem

 4. Ważne słowa! Rodzinki potrzebujemy, ale też i potrafi nam ona dopiec do żywego… Niektórym nawet kompleksy nabyte w rodzinnym gronie rzutują na całe życie, niestety :/

 5. Racja , te relacje trzeba pielęgnować , a w dzisiejszym zagonionym świecie jest to czasami trudne.

 6. Otwarcie się na innych jest bardzo ważne. Możemy mówić co chcemy, potrzebujemy ludzi w swoim życiu. Warto pielęgnować “dobre” znajomości. Często tak jesteśmy pochłonięci życiem, że zupełnie je zaniedbujemy. A tak bardzo szkoda, bo czas poświęcony rodzinie i przyjaciołom jest bardzo ważny i wnosi wiele dobrego w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *