A ja przychodzę z pomysłem szydełkowego łapacza snów, który rozciągnęłam na obręczy o średnicy 17 cm. W załączeniu rozpiska wzoru plus kilka objaśnień do tejże rozpiski.

 

Rz 1: Zaczynamy od przerobienia łańcuszka z sześciu oczek, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. Rządek drugi – rządek bazowy przygotowany w poprzednim okrążeniu obudowujemy sekwencją 12 półsłupków (wersja pokazana w filmowym tutorialu), albo bezpośrednio obudowujemy motywem słupek + 1 oczko łańcuszka, powtórzonym 12 razy.

Rz 3: W tym okrążeniu przerabiamy grupy złożone z 5 -ciu podwójnych słupków przerobionych razem, rozdzielone między sobą sekwencją złożoną z pięciu oczek łańcuszka.

Rz 4. W tym okrążeniu przerabiamy łuki złożone z sześciu oczek łańcuszka, zamocowane z każdej strony jednym półsłupkiem wychodzącym z połowy wysokości łuku z poprzedniego okrążenia.

Rz 5: W tym okrążeniu przerabiamy łuki z 8 – iu oczek, wychodzące z połowy wysokości łuków z poprzedniego okrążenia, zaczepiając każdej strony taki łuk jednym półsłupkiem.

Rz 6: W tym okrążeniu, każdy z łuków zabudowujemy segmentem złożonym z 9 – ciu słupków, przeskakując do kolejnego takiego elementu łukiem złożonym z 2 oczek łańcuszka.

Rz 7. W tym okrążeniu na sekwencji z 9 – ciu słupków przerabiamy 3 grupy po 3 słupki przerobione razem, rozdzielone między sobą łukiem złożonym z 5 – ciu oczek łańcuszka i przeskakujemy do kolejnego motywu łukiem złożonym z 2 oczek łańcuszka.

Rz 8. W tym okrążeniu wychodząc z połowy długości łuków z poprzedniego okrążenia przerabiamy łuki z 5 – ciu oczek łańcuszka, zaczepione półsłupkiem. Tylko w łuku rozdzielającym, pomiędzy dwoma kolejnymi elementami, przerabiamy grupę złożoną z trzech słupków przerobionych razem.

Rz 9. W tym okrążeniu przygotowujemy punkty zaczepienia, przez które przeciągniemy nitke przymotywująca ten wzór do obręczy. W tym celu, w każdym z łuków przygotowanych w poprzednim okrążeniu przerabiamy sekwencję trzech słupków rozdzielonych między sobą po jednym oczku łańcuszka i przeskakujemy do kolejnego motywy.

Miłego dziergania

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version