A ja przychodzę z pomysłem na taki sympatyczny motyw szydełkowego łapacza snów wykonanego z kordonka na szydełku o grubości 1,5, który rozciągnęłam na obręczy o średnicy 17 cm.

I tak w załączeniu podrzucam rozpiskę wzoru + kilka objaśnień do tej rozpiski.

Zaczynamy

Rz 1: Rządek bazowy. W tym okrążeniu przerabiamy łańcuszek złożony z sześciu oczek, który zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi. W tym okrążeniu obtaczamy centralne kółko ośmioma półsłupkami.

Rz 3: Rządek trzeci. W tym okrążeniu, w każdym półsłupku z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupę złożoną z pięciu słupków przerobionych razem, rozdzielonych między sobą trzema oczkami łańcuszka.

Rz 4. Rządek czwarty. W tym okrążeniu w łuku złożonym z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupę: słupek + 2 oczka łańcuszka + słupek, dalej przeskakujemy dwoma oczkami łańcuszka do kolejnego takiego elementu.

Rz 5. Rządek piąty. W tym okrążeniu w łuku u szczytu grupy: słupek + 2 oczka łańcuszka + słupek przerabiamy grupę złożoną z pięciu słupków przerobionych razem i przeskakujemy do kolejnego takiego elementu przerzucając luk złożony z 7 oczek łańcuszka.

Rz 6. Rządek szósty. W tym okrążeniu w łukach z poprzedniego okrążenia przerabiamy 3 grupy po 3 słupki połączone razem, rozdzielone między sobą trzema oczkami łańcuszka. Jednocześnie przeskakujemy łukiem złożonym z 3 oczek łańcuszka do kolejnego takiego motywu.

Rz 7. Rządek siódmy. Tutaj przerabiamy 24 luki złożony z pięciu oczek łańcuszka (każdy) wychodzące z każdej strony jednym półsłupkiem i zamocowane w połowie łuku z poprzedniego okrążenia.

Rz 8. Kolejne okrążenie i znowu łuki, tylko tym razem troszeczkę dłuższe, bo złożone z sześciu oczek łańcuszka, zamocowane z każdej strony półsłupkiem wychodzącym z połowy długości poprzedniego okrążenia.

Rz 9. W każdym łuku z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupę czterech niezależnych słupków, rozdzielając je (od kolejnej partii 4 słupków) jednym oczkiem łańcuszka.

Rz 10. Kolejne okrążenie. W tym okrążeniu przygotujemy punkty zaczepienia dla przeciągnięcia sznurka przymocowujacego ten wzór do obręczy, w tym celu przerabiamy sekwencje: słupek + oczko łańcuszka wzdłuż całej długości okrążenia.

Miłego dziergania

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version