A ja mam dzisiaj dla Was taki bardzo sympatyczny łapacz snów, w 100 % szydełkowy, łącznie z szydełkowymi wstążeczkami, które nadają mu taki bardzo hippisowski charakter (co prawda, jak przygotowałam te szydełkowe wstążeczki pokażę w osobnym tutorialu)

Bo dzisiaj zapraszam na tutorial, jak przerobić taki szydełkowy łapacz snów krok po kroku.

Szydełkowy łapacz snów. TUTORIAL KROK PO KROKU.

Prosty ale to bardzo przyjemny wzór szydełkowej serwetki, którą można rozciągnąć na metalowej obręczy i uzyskać łapacz snów w hippisowskim stylu (po dodaniu do niego odpowiednich zawieszek).

Zapraszam na tutorial wideo krok po kroku:

Rz 0
Zaczynamy od 7 – u oczek łańcuszka, które zamykamy w kółko jednym oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 1
Kolejne okrążenie zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, a następnie przerabiamy jeszcze 17 słupków. Co razem daje w tym okrążeniu 18 oczek = 18 słupków.

Rz 2
Kolejne okrążenie, podobnie zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, dalej przerabiamy jeszcze 2 kolejne oczka łańcuszka i w kolejny słupek z poprzedniego okrążenia wbijamy kolejny słupek plus znowu 2 oczka łańcuszka, rozdzielające go od kolejnego słupka. Czyli w tym okrążeniu mamy również 18 słupków, tyle że rozdzielonych między sobą dwoma oczkami łańcuszka.

Rz 3
W kolejnym okrążeniu tworzymy takie jakby płatki. Te płatki są złożone z 4 podwójnych słupków przerobionych razem. Najpierw dochodzimy oczkami ścisłymi do połowy łuku z poprzedniego okrążenia i w nim przerabiamy cztery podwójne słupki (= jeden płatek). Następnie wykonujemy łuk złożony z czterech oczek łańcuszka, który zaczepiamy w połowie kolejnego łuku jednym półsłupkiem. Dalej przerabiamy 4 oczka łańcuszka i w kolejny łuk wbijamy kolejny płatek złożony z 4 przerobionych razem podwójnych słupków. I znowu powtarzamy tą sekwencję przez całą długość okrążenia.

Rz 4
Kolejne okrążenie składa się z 18 luków złożonych z 12 oczek łańcuszka. Każdy taki łuk zaczepiony jednym półsłupkiem na szczycie każdego z dziewięciu płatków z poprzedniego okrążenia.

Rz 5
W kolejnym okrążeniu w każdym łuku z 12 oczek łańcuszka z Rz 4 wbijamy po 9 słupków oddzielonych od kolejnej sekwencji 9 słupków trzema oczkami łańcuszka.

Rz 6
W kolejnym okrążeniu omijamy pierwszy z 9 – ciu słupków z poprzedniego okrążenia przechodząc ponad nim oczkiem ścisłym, a w kolejne słupki wbijamy 7 półsłupków, dalej przerabiamy 2 oczka łańcuszka, 1 półsłupek wbity pośrodku łuku z poprzedniego okrążenia, 2 oczka łańcuszka i w kolejnym narastającym w ten sposób płatku na bazie 9 – ciu słupków z poprzedniego okrążenia wbijamy 7 półsłupków plus sekwencje 2 oczka łańcuszka + 1 półsłupek + 2 oczka łańcuszka.

Rz 7
W kolejnym okrążeniu, dalej kontynuujemy wylaniajacy sie w ten sposób płatek, zmniejszający sie ku gorze. I znowu oczkiem ścisłym przechodzimy ponad pierwszym półsłupkiem z poprzedniego płatka i następnie wbijamy 5 półsłupków w platek, dalej przerabiamy sekwencje 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek (zaczepiający taki luk w łuku z poprzedniego okrążenia) + 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek i znowu 3 oczka łańcuszka. Az dochodzimy do kolejnego płatku i tu znowu wbijamy 5 półsłupków.

Rz 8
W kolejnym okrążeniu, na szczycie tak uzyskanego dużego płatka, znowu wbijamy mniejsze płatki składające się z 4 przerobionych razem podwójnych słupków.
Taki płatek wbijamy pośrodku płatka z poprzedniego okrążenia, dalej przerabiamy łuk złożony z 5 – ciu oczek łańcuszka plus półsłupek zaczepiający ten luk w pierwszym z serii 3 łuków z poprzedniego okrążenia, dalej 5 oczek łańcuszka i znowu taki malutki płatek z przerobionych razem 4 podwójnych słupów.

Rz 9
W ostatnim okrążeniu przerabiamy 18 luków składających się z 10 oczek łańcuszka każdy. Taki łuk zaczepiamy na szczycie każdego płatka z poprzedniego okrążenia oczkiem półsłupka.

I gotowe.

Następnie tę moją sylwetkę rozprostowałam i zblokowałam przy użyciu płynu do mycia naczyń, rozciągnęłam na metalowej obręczy, przymocowujac ją do tejże metalowej obręczy za pomocą półsłupków. A konkretnie przerabiając 12 półsłupków, za pomocą których przymocowałam każdy kolejny łuk do obręczy i pomiędzy nimi obrabiając obręcz 6 – cioma półsłupkami.

Wstążki.

Na 1/3 długości obwodu mojej obręczy zrobiłam takie małe zawieszki (w formie łuków z 5 – ciu oczek łańcuszka) służących do przyczepienia wstążeczek (dla nadania bardziej hipisowskiego charakteru mojemu łapaczowi snow).
W te zawieszki wplotłam szydełkowe wstążeczki – łącznie przygotowałam 17 takich szydełkowych wstążeczek przerobionych według bardzo prostego modelu. Ale ten pokażę w osobnym tutorialu.

Zapraszam na mój kanał na Youtube.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

3 komentarze

  1. Czuję sie mocno niekompetentny w tej materii, mam tylko wspomnienie, jak moja mam serwetki na szydełku robiła. Zawsze całą jesień zimę i pół wiosny. I zawsze przy tym gadaliśmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version