A ja przychodzę dzisiaj z pomysłem na prosty, ale jakże sympatyczny i pełen uroku motyw serwetki do łapacza snów.
Ten wzór szczegółowo omawiam krok po kroku w filmowym tutorialu.

A tu podrzucam kilka wyjaśnień do rozpiski tego wzoru.

Rz 1: Zaczynamy od łańcuszka złożonego z 10 oczek, które zamykamy w kółeczko jednym oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: W tym okrążeniu przerabiamy 24 półsłupki. Na tych 24 półsłupki z tego okrążenia, w kolejnych okrążeniach przerobimy 8 płatków.

Rz 3: W tym okrążeniu na 24 półsłupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy również 24 półsłupki, tyle że co trzeci półsłupek rozdzielamy od kolejnej grupy 3 półsłupków przerabiając mały łuk złożony z trzech oczek łańcuszka. W ten sposób w tym okrążeniu uzyskujemy osiem takich grup po 3 półsłupki plus 8 luków = 8 punktów wyjścia do zamocowania płatków przerabianych w 2 kolejnych okrążeniach.

Rz 4: W tym okrążeniu w każdym z ośmiu łuków złożonych z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy po pięć słupków i łukiem złożonym z dwóch oczek łańcuszka przeskakujemy do kolejnego takiego łuku, który obsadzamy podobnie pięcioma słupkami.

Rz 5: W tym okrążeniu dorabiamy zamknięcie dla tych zarysowujących się w poprzednim okrążeniu płatków. W tym celu na pięciu słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy identycznie 5 słupków, ale połączonych razem u góry. Następnie dodajemy przejście w postaci łuku złożonego z pięciu oczek łańcuszka, który zamocowujemy półsłupkiem wbitym w łuku rozdzielającym z poprzedniego okrążenia i symetrycznie przerabiamy kolejne pięć oczek łańcuszka. Po czym domykamy kolejny płatek przerabiając na nim drugą połowę (domykajaca go kopułę) w postaci pięciu połączonych razem u góry słupków.

Rz 6: W tym okrążeniu w półsłupku rozdzielającym dwa kolejne płatki z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę: podwójny słupek + pięć oczek łańcuszka + podwójny słupek, która będzie punktem zaczepienia do rozbudowania tego motywu w kolejnym okrążeniu.
Następnie przeskakujemy przerabiając łańcuszek złożony z pięciu oczek łańcuszka i ponownie powtarzamy motyw: podwójny słupek + pięć oczek łańcuszka + podwójny słupek.

Rz 7: W tym okrążeniu w łuku złożonym z pięciu oczek łańcuszka, rozdzielającym 2 podwójne słupki przerabiamy grupę złożoną z: 5 – ciu słupów + 5  oczek łańcuszka + kolejne 5 słupków.

Następnie wzmacniamy luk złożony z 5 -ciu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia  przerabiając w nim po 3 półsłupki.

Rz 8: W tym, ostatnim już okrążeniu wzmacniamy obwód naszej serweteczki przerabiając w każdym słupku z poprzedniego okrążenia po jednym półsłupku (razem 5 półsłupków), następnie w łuku rozdzielającym przerabiamy motyw: 3 półsłupki + 1 pikotek  + 3 półsłupki i symetrycznie po jednym półsłupku w każdym z 5 – ciu kolejnych słupków.

Z kolei w 3 półsłupach wbitych w motywie rozdzielającym przerabiamy 1 półsłupek + 1 pikotek + 1 półsłupek.

W ten sposób zakańczamy nasze okrążenie.

A ja zapraszam na kolejne, nie tylko szydełkowe tutoriale, które znajdziecie na moim kanale na YouTube.

Zyczę miłego miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version