GWIAZDA BETLEJEMSKA

A ja przychodzę z pomysłem na sympatyczny łapacz snów, które nazywałam Gwiazdą Betlejemską.
Oczywiście zapraszam na filmowy tutorial, w którym pokazuję, jak przerobić ten wzór krok po kroku.

A tu jeszcze kilka wyjaśnień do rozpiski tego wzoru:

Rz 1: Rządek pierwszy: zaczynamy od przerobienia łańcuszka złożonego z ośmiu oczek połączonych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi: w tym okrążenia przerabiamy 16 słupków, pamiętając o tym że pierwszy słupek zastępujemy jego równoważnikiem w formie trzech oczek łańcuszka.

Rz 3: Rządek trzeci: w tym okrążeniu przerabiamy 16 motywów: podwójny słupek, 3 oczka łańcuszka. Znowu pamiętajmy o tym, że pierwszy podwójny słupek zastąpimy jego równoważnikiem w postaci czterech oczek łańcuszka.

Rz 4: Rządek czwarty: w tym okrążeniu w przerabiamy 16 razy motywy złożone z czterech słupków, z tym że wbijamy jeden słupek w każdy podwójny słupek z poprzedniego okrążenia plus 3 słupki, które zamocowujemy na łuku z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego rządku.

Rz 5: Rządek piąty: w tym okrążeniu w każdym z trzech słupków przerobionych na łuku, przerabiamy po dwa słupki, a następnie przeskakujemy do kolejnego takiego elementu łukiem z trzech oczek łańcuszka.

Rz 6: W tym okrążeniu domykamy płatki, czy wierzchołki naszej gwiazdeczki (rozpoczęte w poprzednim rządku),a w tym celu w sześciu słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy sześć połączonych razem u góry słupków. Następnie w łuku rozdzielającym z poprzedniego okrążenia przerabiamy: 3 oczka łańcuszka, potrójny słupek, 5 oczek łańcuszka i symetrycznie kolejny potrójny słupek i znowu 3 oczka łańcuszka. Powtarzając ten motyw 16 razy.

 

Miłego dziergania

Wesołych Świąt

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version