CROCHET - DIY

Szydełkowy łapacz snów

DREAM CATCHER 41

Szydełkowy łapacz snów plus rozpiska wzoru:

Kolejny łapacz snów, czyli dream catcher, tym razem przerobiony z prostej serwetki i wpisany w okrąg, do którego użyłam drutu aluminiowego, który można kupić tanio w dziale z gadżetami dla kreatywnych w Leroi Merlin.

Taki drut aluminiowy jest dość miękki i łatwo go zniekształcić. Więc żeby troszeczkę go wzmocnić uformowałam z niego podwójną obręcz, po prostu owinęłam drut wokół garnka, a następnie kawałkiem nitki mocno zamocowałam jego 2 końce. Dodatkowo w momencie zamocowywania łapacza snów do obręczy, przerobiłam całą jej długość półsłupkami.

A teraz już szybka rozpiska wzoru, która z powodzeniem może posłużyć również jako schemat prostej szydełkowej serwetki, czy podstawką pod filiżankę.

Rządek pierwszy: Zaczynamy 9 – cioma oczkami łańcuszka. Rządek zamykamy w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rządek drugi: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek. Dalej przerabiamy jeszcze 23 słupki. Razem cały rządek składa się z 24 słupków.

Rządek trzeci: zaczynamy podobnie – 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, dalej 1 oczko łańcuszka. Dalej powtarzamy przez całą długość okrążenia motyw: 1 słupek + 1 oczko łańcuszka, słupek, oczko łańcuszka. Razem ten motyw powtórzony 24 razy. Na zakończenie okrążenie zamykamy w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rządek czwarty: zaczynamy 4 oczkami łańcuszka, dalej 2 podwójne słupki przerobione razem i wbite w oczko łańcuszka rozdzielające 2 słupki z poprzedniego okrążenia i kolejna grupa trzech przerobionych razem slupków, przerobiona razem z ta pierwszą, ale wbitą w następne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Dalej przerabiamy łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka i w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy ponownie grupę trzech podwójnych słupków przerobionych razem, w kolejne oczko łańcuszka następną taką grupą 3 podwójnych słupków przerobioną razem z ta pierwszą (tworząca kształt w formie serca). I znowu łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka.

I ponownie w kolejnej oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę trzech podwójnych słupków przerobionych razem z kolejną grupą 3 podwójnych słupków wbita w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu. Zamykamy rządek oczkiem ścisłą zamykającym.

Rządek piąty: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek i to właśnie w te łuki z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę 5 -ciu słupków (w tym pierwszym elemencie czterech, bo pierwszy słupek został zastąpiony grupą 3 oczek łańcuszka), ale motyw który powtarzamy przez całą długość okrążenia składa się z: 5 – ciu słupków + 2 oczka łańcuszka + 5 słupków. Co tworzy swoisty daszek dla łyków rozdzielających płatki w kształcie serca (z przerobionych razem podwójnych słupków – razem mamy 12 płatków i 12 takich słupków z 7 oczek łańcuszka). Zamykamy rządek oczkiem ścisłym zamykającym.

Rzadek szósty: zaczynamy trzema oczkami łańcuszka (które zastępują pierwszy słupek) + 2 słupki + 3 oczka łańcuszka i dalej 3 słupki – to wszystko wbite w te same 3 oczka łańcuszka z poprzedniego okrążenia dalej 3 oczka łańcuszka, 1 półsłupek wbity w grupe pomiędzy dwoma takimi łukami z przedniego rzędu i ponownie powtarzamy 3 oczka łańcuszka i w łańcuszek z 2 oczek z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki.

Rządek siódmy: W tym okrążeniu grupę 3 słupki + 3 oczka lancuszka + 3 słupki rozdzielamy łukiem złożonym z 7 oczek łańcuszka. Ten motyw przerabiamy przez cała długość okrążenia.

Rządek ósmy: w tym okrążeniu podobnie przerabiamy w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z przedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki, dalej 4 oczka łańcuszka + 1 półsłupek pośrodku łuku złożonego z 7 – u oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia i dalej znowu 4 półsłupki i kolejny raz ta sama grupa: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki wbite w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Kolejne okrążenie, które zaczynamy 3 słupkami przerobionymi razem + 2 oczka łańcuszka i znowu w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki i znowu jeszcze 2 oczka łańcuszka + 3 słupki przerobione razem i 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek wbity w półsłupek z poprzedniego okrążenia…

Ten wzór przerobiony na szydełku 1,5 udalo mi się wpisać w okrąg o średnicy 19 cm.

Dalej taką serwetkę rozciągnęłam na obręczy o średnicy 19 cm, przymocowują ja do niej za pomocą półsłupków w punktach szczytowych (luk złożony z 3 oczek łańcuszka).

A pomiedzy tymi punktami zaczepienia (razem 12 punktów – 12 motywów w tym wzorze) obręcz obtoczyłam włóczka, przerabiając wzdłuż ścisłe przylegające do siebie oczka półsłupek.

Dla ozdoby dodałam frędzelki złożone z ośmiu złożonych na pół nitek.

Miłego dziergania.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

(1) Komentarz

  1. Oglądając twój łapacz snów mam przed oczami to filmy amerykańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *