CROCHET - DIY

Szydełkowy łapacz snów

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

Szydełkowy łapacz snów plus rozpiska wzoru:

Kolejny łapacz snów, czyli dream catcher, tym razem przerobiony z prostej serwetki i wpisany w okrąg, do którego użyłam drutu aluminiowego, który można kupić tanio w dziale z gadżetami dla kreatywnych w Leroi Merlin.

Taki drut aluminiowy jest dość miękki i łatwo go zniekształcić. Więc żeby troszeczkę go wzmocnić uformowałam z niego podwójną obręcz, po prostu owinęłam drut wokół garnka, a następnie kawałkiem nitki mocno zamocowałam jego 2 końce. Dodatkowo w momencie zamocowywania łapacza snów do obręczy, przerobiłam całą jej długość półsłupkami.

A teraz już szybka rozpiska wzoru, która z powodzeniem może posłużyć również jako schemat prostej szydełkowej serwetki, czy podstawką pod filiżankę.

Rządek pierwszy: Zaczynamy 9 – cioma oczkami łańcuszka. Rządek zamykamy w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rządek drugi: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek. Dalej przerabiamy jeszcze 23 słupki. Razem cały rządek składa się z 24 słupków.

Rządek trzeci: zaczynamy podobnie – 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, dalej 1 oczko łańcuszka. Dalej powtarzamy przez całą długość okrążenia motyw: 1 słupek + 1 oczko łańcuszka, słupek, oczko łańcuszka. Razem ten motyw powtórzony 24 razy. Na zakończenie okrążenie zamykamy w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rządek czwarty: zaczynamy 4 oczkami łańcuszka, dalej 2 podwójne słupki przerobione razem i wbite w oczko łańcuszka rozdzielające 2 słupki z poprzedniego okrążenia i kolejna grupa trzech przerobionych razem slupków, przerobiona razem z ta pierwszą, ale wbitą w następne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Dalej przerabiamy łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka i w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy ponownie grupę trzech podwójnych słupków przerobionych razem, w kolejne oczko łańcuszka następną taką grupą 3 podwójnych słupków przerobioną razem z ta pierwszą (tworząca kształt w formie serca). I znowu łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka.

I ponownie w kolejnej oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę trzech podwójnych słupków przerobionych razem z kolejną grupą 3 podwójnych słupków wbita w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu. Zamykamy rządek oczkiem ścisłą zamykającym.

Rządek piąty: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek i to właśnie w te łuki z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę 5 -ciu słupków (w tym pierwszym elemencie czterech, bo pierwszy słupek został zastąpiony grupą 3 oczek łańcuszka), ale motyw który powtarzamy przez całą długość okrążenia składa się z: 5 – ciu słupków + 2 oczka łańcuszka + 5 słupków. Co tworzy swoisty daszek dla łyków rozdzielających płatki w kształcie serca (z przerobionych razem podwójnych słupków – razem mamy 12 płatków i 12 takich słupków z 7 oczek łańcuszka). Zamykamy rządek oczkiem ścisłym zamykającym.

Rzadek szósty: zaczynamy trzema oczkami łańcuszka (które zastępują pierwszy słupek) + 2 słupki + 3 oczka łańcuszka i dalej 3 słupki – to wszystko wbite w te same 3 oczka łańcuszka z poprzedniego okrążenia dalej 3 oczka łańcuszka, 1 półsłupek wbity w grupe pomiędzy dwoma takimi łukami z przedniego rzędu i ponownie powtarzamy 3 oczka łańcuszka i w łańcuszek z 2 oczek z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki.

Rządek siódmy: W tym okrążeniu grupę 3 słupki + 3 oczka lancuszka + 3 słupki rozdzielamy łukiem złożonym z 7 oczek łańcuszka. Ten motyw przerabiamy przez cała długość okrążenia.

Rządek ósmy: w tym okrążeniu podobnie przerabiamy w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z przedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki, dalej 4 oczka łańcuszka + 1 półsłupek pośrodku łuku złożonego z 7 – u oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia i dalej znowu 4 półsłupki i kolejny raz ta sama grupa: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki wbite w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Kolejne okrążenie, które zaczynamy 3 słupkami przerobionymi razem + 2 oczka łańcuszka i znowu w łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki i znowu jeszcze 2 oczka łańcuszka + 3 słupki przerobione razem i 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek wbity w półsłupek z poprzedniego okrążenia…

Ten wzór przerobiony na szydełku 1,5 udalo mi się wpisać w okrąg o średnicy 19 cm.

Dalej taką serwetkę rozciągnęłam na obręczy o średnicy 19 cm, przymocowują ja do niej za pomocą półsłupków w punktach szczytowych (luk złożony z 3 oczek łańcuszka).

A pomiedzy tymi punktami zaczepienia (razem 12 punktów – 12 motywów w tym wzorze) obręcz obtoczyłam włóczka, przerabiając wzdłuż ścisłe przylegające do siebie oczka półsłupek.

Dla ozdoby dodałam frędzelki złożone z ośmiu złożonych na pół nitek.

Miłego dziergania.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

DREAM CATCHER 41

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

(1) Comment

  1. Oglądając twój łapacz snów mam przed oczami to filmy amerykańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *