CROCHET - DIY, CROCHET DREAM CATCHER

Szydełkowe wzory. Łapacz snów z wstążkami z satyny

Szydełkowe wzory. Łapacz snów z wstążkami z satyny

Łapacz snów z wstążkami z satyny

Rozpiska wzoru

A ja mam dla Was pomysł na sympatyczny, pełen uroku, ale stosunkowo prosty do wykonania łapacz snów na szydełku, który bardzo ładnie rozkłada się na metalowej obręczy.

Więc tymbardziej ten motyw nadaje się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z szydełkowaniem.
Zapraszam na mój kanał na YouTube, na którym znajdziecie tutorial, w którym krok po kroku pokazuję, jak przerabiamy ten wzór.
A przy okazji podrzucam rozrysowany w Crochet Charts wzór tego modelu plus kilka objaśnień do rozpiski wzoru.

Szydełkowe wzory. Łapacz snów z wstążkami z satyny

Rz 1: Rządek pierwszy: Zaczynamy łańcuszkiem złożonym z 8 oczek, zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: rozpoczynamy 3 oczkami łańcuszka (zastępują pierwszy słupek), następnie przerabiamy 3 oczka łańcuszka (które stanowią ten łuk rozdzielający pierwszy słupek od kolejnego). Dalej w tym okrążeniu naprzemiennie przerabiamy motyw: 1 słupek + 3 oczka łańcuszka. Razem 8 łyków z 3 oczek łańcuszka rozłożonych wzdłuż całego okrążenia do zamocowania w kolejnym okrążeniu 8 płatków.

Rz 3: Rządek trzeci. W łukach złożonych z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy grupy po 6 słupków, oddzielonych każda taka poprzednia grupa od kolejnej jednym oczkiem łańcuszka.
W ten sposób przygotowujemy zarys 8 -u płatków centralnego kwiatka.

Rz 4: W tym okrążeniu powtarzamy w zasadzie identyczny motyw, jak w poprzednim rządku. Czyli w każdym słupku z poprzedniego okrążenia wbijamy po jednym słupku, a więc powtarzamy identyczną grupę złożoną z 6 – ciu słupków, tylko że wydłużamy odstępy pomiędzy tymi grupami. A więc każda kolejna grupa złożona z 6 -ciu słupków będzie oddzielona od kolejnej 3 oczkami łańcuszka.

Rz 5: W kolejnym okrążeniu: zamykamy płateczki centralnego kwiatka i zaczynamy zarysowywać zewnętrzne kwiatki.
W tym celu w 6 -ciu słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy również 6 (ale tym razem połączonych u góry razem) słupków. Ten element może stanowić pewną trudność, niemniej w youtubowym tutorialu pokazuję dokładnie, jak przerobić to oczko.
Następnie przerabiamy łuk rozdzielający złożony z 3 oczek łańcuszka, a z kolei w łuku rozdzielającym z poprzedniego okrążenia (też złożonym z 3 oczek łańcuszka) przerabiamy 6 niezależnych słupków (w ten sposób tworzymy podstawę zewnętrznych płatków).
Dalej znowu przerabiamy 3 oczka łańcuszka i grupę złożoną z 6 -ciu przerobionych razem (złączonych razem u góry) słupków – zakończenie kolejnego płatka z centralnego motywu.

Rz 6: W kolejnym okrążeniu u szczytu 6 – ciu przerobionych razem słupków zamykających centralne płatki przerabiamy 1 słupek (w tym pierwszy słupek zastępujemy trzema oczkami łańcuszka). Dalej przerabiamy 4 oczka łańcuszka. Tu można ewentualnie testować rozwiązanie zamiennie z trzema oczkami łańcuszka.

Z kolei w 6 -ciu słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy identyczny motyw, czyli 6 niezależnych słupków (w ten sposób kontynuujemy płatki rozpoczęte w poprzednim okrążeniu), dalej znowu przerabiamy 4 oczka łańcuszka i ponownie wbijamy po jednym słupku u szczytu grupy złożonej z sześciu przerobionych razem słupków z poprzedniego okrążenia.

Rz 7: Kolejne już ostatnie, okrążenie zamykające. W słupku u szczytu grupy złożonej z 6 – ciu połączonych u góry razem słupków przerabiamy kolejny słupek. Następnie dalej łuk złożony z 8 – iu oczek łańcuszka i zamykamy zewnętrzny płatek przerabiając w sześciu słupkach z poprzedniego okrążenia – 6 słupków tym razem połączonych u góry (i stanowiących zamknięcie płatka). Znowu 8 oczek łańcuszka i 1 słupek wbity w słupek z poprzedniego okrążenia.
Taki motyw (właśnie dzięki obecności w nim łuków złożonych z 8 – iu oczek łańcuszka) bardzo fajnie możemy przymocować do obręczy.

Łuki złożone z 8 – iu oczek łańcuszka są niewidoczne, gdyż zostały przymocowanie do obręczy (biegną równolegle do niej, ale są ukryte, gdyż stanowią punkt zamocowania tego motywu do obręczy).

A ja dziękuję serdecznie i zapraszam na kolejne tutoriale na moim kanale na YouTubie.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

Szydełkowe wzory. Łapacz snów z wstążkami z satyny

Szydełkowe wzory. Łapacz snów z wstążkami z satyny

Szydełkowe wzory. Łapacz snów z wstążkami z satyny

 

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy ebook EBOOK DESERY I ŚNIADANIA BEZGLUTENOWO – BEZMLECZNE

O AUTORZE

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne.

Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne.

A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą.

Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków….

Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać.

Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej.

Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *