Szydełkowe kolczyki z kordonka w formie kwiatka

Szydełkowe kolczyki z kordonka w formie kwiatka

 

Kolczyki na szydełku w formie kwiatka.

Rozpiska wzoru:

Rz 0: Zaczynamy od przerobienia łańcuszka bazowego złożonego z pięciu oczek, który zamykamy w kółeczko.

Rz 1: w tym rządku zaczynamy od przerobienia jednego oczka łańcuszka, które zastępuje pierwszy półsłupek i dalej przerabiamy 9 półsłupków.

Rz 2: w tym okrążeniu naprzemiennie przerabiamy 1 słupek + 2 oczka łańcuszka. Tylko że pierwszy słupek zastępujemy 3 oczkami łańcuszka. Ten motyw powtarzamy 10 razy.
Więc nasz kwiatek docelowo będzie mieć 10 płatków.

Rz 3: każdy z 10 luków z poprzedniego okrążenia wzmacniamy przerabiając w nim 2 półsłupki rozdzielone 2 oczkami łańcuszka od dwóch kolejnych półsłupków i znowu w kolejnym łuku powtarzamy motyw: 2 półsłupki + 2 oczka łańcuszka + 2 półsłupki.

Rz 4: składa się z luków złożonych z 9 -ciu oczek łańcuszka przymocowanych z każdej strony jednym półsłupkiem wbitym w łuku z 2 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Rz 5: ostatnie okrążenie, w którym w każdym łuku złożonym z dziewięciu oczek łańcuszka przerabiamy: 4 półsłupki + 1 pikotek złożony (według uznania) z trzech, albo pięciu oczek łańcuszka (zamkniętych w kółeczko) i symetrycznie znowu 4 półsłupki.

Miłego dziergania

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version