A jak przychodzę z kolejnym pomysłem na bardzo proste, ale zarazem bardzo sympatyczne i pełne uroku szydełkowe kolczyki wykonane tylko i włącznie z kordonka.

Sama ten model przerobiłam na szydełku 1,5 i ma on szerokość 5,5 cm.

Ale jeżeli chcielibyście uzyskać kolczyki wymiarowo troszeczkę bardziej stonowane, czy subtelne, to wystarczy wykorzystać do przerobienia tego motywu cieńsze szydełko np. o grubości 1,00, czy 1, 25.

Wyjaśnienia do rozpiski wzoru:

Zaczęłam wykonanie tych kolczyków od tego, że owinęłam dwa palce 20 razy nitką kordonka, a następnie w kolejnym okrążeniu wzmocniłam ten zwój obrabiając go wzdłuż jego długości 45 półsłupkami.

W kolejnym okrążeniu przerobiłam grupy złożone z 3 przerobionych razem słupków (połączonych u góry), każdy z tych słupków wbijając w kolejnym półsłupku z poprzedniego okrążenia.

Czyli razem na 45 oczkach półsłupka z poprzedniego okrążenia przerobiłam 15 takich grup po 3 przerobione razem (połączone u góry) słupki. Z tym że każda taka grupa złożona z 3 słupków jest oddzielona od kolejnej łukiem złożonym z 5 oczek łańcuszka.

W kolejnym, ostatnim już okrążeniu wzmocniłam strukturę tych łuków przerabiając w każdym z nich po 5 półsłupków.

Następnie doczepiłam tzw bigle, czyli zaczepki do kolczyków i odpowiednio zablokowałam je oraz usztywniłam wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Oczywiście lepszy tj sztywniejszy efekt końcowy uzyskacie usztywniając konstrukcję tych kolczyków krochmalem.

A ja życzę miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie. Zobacz więcej wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version