Szydełkowa torebka z 2 kwadratów.

Chciałabym pokazać dzisiaj taki sympatyczny wzór, a raczej dwa schematy szydełkowej torebki z bąbelkami.
Taka torebka jest wykonana z szydełkowego kwadratu, a właściwie z dwóch identycznych kwadratów połączonych razem (zszczepionych rządkiem półsłupków) z doczepioną do niej rączką.

A jej smaczkiem są właśnie te bąbelki układające się w najróżniejsze formy geometryczne.

Te bąbelki to nic innego, jak cztery słupki przerobione razem i wbite w jedno oczko z poprzedniego rządku.

Tutaj właśnie o strukturze tego wzoru decyduje rozmieszczenie owych bąbelków. A ponieważ można je rozłożyć w bardzo różny sposób, pozostaje puścić wodze wyobraźni i bawić się, porzeźbić strukturę torebki.

Co najwyżej co nieco skoordynować to od strony geometrii (ale tutaj nasz kobiecy pragmatyzm przyzwyczajony do wyczarowywania kreatywnych rozwiązań przestrzennych nie powinien mieć z tym większego problemu).

A ja mam dla takie dwie sympatyczne propozycje rozmieszczenia takich bąbelków.

Szydełkowa torebka z bąbelkami: 2 propozycje.

Na początku zacznę od prostszego rozwiązania, nie wymagającego szczególnej akrobacji w liczeniu i dobieraniu oczek.
Tutaj bąbelki są rozmieszczone równomiernie, w dolnej części kwadratu, w postaci regularnych linii, w których każdy kolejny bąbelek rozmieszczamy co 2 oczka, rozdzielając dwoma półsłupkami. I tak przez całą długość okrążenia.

Tutaj oparłam mój kwadrat na wyjściowym rządku złożonym z 27 oczek łańcuszka. Co oznacza oczywiście w kolejnych rzędach tyle samo oczek półsłupków, czy naprzemiennie oczek łańcuszka i 4 słupków przerobionych razem (co daje jeden taki bąbelek – liczony jako jedno oczko).
Wykonanie szydełkowego kwadratu.

Zaczynamy od bazowego rządku złożonego z 27 oczek łańcuszka. Tutaj takie małe uzupełnienie – w rzeczywistości na początek przerabiamy 28 oczek łańcuszka, bo to 28 oczko jest tym zaczynającym kolejny rządek. Kolejny rządek przerabiamy półsłupkami. Dopiero w kolejnym rządku zaczynamy wprowadzać element bąbelków.

Kwadrat z bąbelkami rozłożonymi w formie poziomej linii.

Teraz jeżeli chcemy uzyskać taki najprostszy format, czyli po prostu regularne i symetryczne linie bąbelków w dolnej części torebki: w tym schemacie taki bąbelek robimy co 2 oczka z poprzedniego rzędu i rozdzielamy je odpowiednio 2 oczkami półsłupka.
A następnie rządek bąbelków rozdzielamy dwoma kolejnymi rzędami półsłupków.


I powtarzamy rządek z bąbelkami jeszcze 3 razy.

Kwadrat z bąbelkami w formie wjeżdżającego w kwadrat trójkąta.

Jeżeli chodzi o kwadrat z takim wjeżdżającym trójkątem, ten schemat z kolei wymaga troszkę większej wirtuozerii w rozplanowaniu elementów.

Ale znowu, nie jest to aż takie skomplikowane. W praktyce cała zabawa polega na tym, że w każdym kolejnym rządku dochodzi nam najpierw wzrastająca liczba bąbelków (to jest ta rozszerzającą się część trójkąta), a następnie w drugiej połowie liczba bąbelków maleje (czyli mamy ten zwężający się ten brzeg trójkąta).

Na zakończenie oczywiście dwa takie kwadraty zaczepiamy razem i łączymy ściegiem złożonym z oczek półsłupka. A następnie już tylko dorabiamy ramiączko.

A jak widać na załączonym zdjęciu, może dać nam to torebeczkę zarówno dla mamy, jak i dla córeczki, w zależności od długości ramiączka, czy od wyboru kolorów użytej włóczki.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version