A ja zapraszam na wspólne przerabianie takiego sympatycznego wzoru prostej szydełkowej serwetki, którą można przekształcić w mały sympatyczny łapacz snów po dodaniu do niej (tak jak w moim przykładzie) kilku ozdobnych frędzelków.

Albo również można wykorzystać w podstawowej wersji jako np podstawek pod filiżankę.

A przy okazji przerabiania tego wzoru, można przećwiczyć sobie wszystkie typowe oczka na  szydełku, czyli oczko łańcuszka, półsłupek, słupek, podwójny słupek i taką może egzotycznie brzmiąca nazwę jak pikotek, który w zasadzie nie jest niczym egzotycznym, tylko  połączeniem klasycznych oczek łańcuszka, zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym. (tutaj zapraszam na osobny tutorial, w którym dokładnie pokazuję jak przerobić pikotek).

A teraz jeszcze krótkie wyjaśnienia na temat tego wzoru:

Rz. 0: Zaczynamy rządkiem bazowym złożonym z pięciu oczek łańcuszka.

Rz. 1: W kolejnym okrążeniu przerabiamy 12 półsłupków.

Rz. 2: Rządek drugi. W tym rządku przerabiamy naprzemiennie 1 słupek, 1 oczko łańcuszka. Każdy z tych słupków wbijamy w półsłupek z poprzedniego okrążenia, rozdzielając go od kolejnego słupka oczkiem łańcuszka.

Rz 3 W tym okrążeniu, w każdy łuk złożony z 1 oczka łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy motyw: 1 słupek, 1 pikotek złożony z 3 oczek łańcuszka i znowu kolejny słupek.

Rz 4. Ten rządek składa się z grup złożonych z  2 podwójnych słupków rozdzielonych między sobą  6 – cioma oczkami łańcuszka. Razem w całym okrążeniu mamy 6 takich motywów, czyli grupę złożoną z 2 podwójnych słupków wbijamy pomiędzy co druga grupe z poprzedniego okrążenia.

Rz 5: W łuki złożone z 6 ciu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia, wbijamy po 7 półsłupków. Plus po 1 półsłupku w każdym z podwójnych słupków z poprzedniego okrążenia.

Rz 6: W tym okrążeniu przerabiamy kombinacje szydełkowych oczek, które tworzą efekt płatku kwiatuszka, czyli w 2 podwójne słupki z okrążenia nr 4 wbijamy  po jednym półsłupku, dalej kontynuujemy w kolejnych łukach: po 1 półsłupku, dalej 5 słupków i znowu 1 półsłupek (który daje wrażenie takiego płynnego zejścia płatka) i znowu 3 kolejne półsłupki i dalej znowu 5 słupków. 

Rz 7: W każdy ze słupków z poprzedniego okrążenia wbijamy 1 podwójny słupek oddzielony od kolejnego 2 oczkami łańcuszka. Plus po jednym podwójnym słupku (które spinamy razem) w znajdujące się na przeciwległych brzegach oczka półsłupka z grupy 4 półsłupków.

Rz 8: składa się z łuków złożonych z 5 ciu oczek łańcuszka, zamocowanych z każdej strony półsłupkiem wbitym w każdy kolejny łuk z poprzedniego okrążenia.

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version