Szydełkowa opaska na włosy dla dziewczynki z kwiatkiem

A ja zapraszam na krótki tutorial, w którym pokażę krok po kroku jak przerobić taki sympatyczny motyw prostego szydełkowego kwiatka, które można wykorzystać np. jako ozdobę, czy element ozdobny w takiej sympatycznej opasce na włosy dla dziewczynki.

Oczywiście taki motyw można również wykorzystać w innych projektach, np. połączyć kilka takich szydełkowych kwiatków w ozdobne girlandy, czy chociażby właśnie we wstążeczki do łapacza snów.

W tym filmowym tutorialu pokazuje krok po kroku, jak przerobić taki motyw szydełkowego kwiatuszka.

Tutaj jeszcze chcialam dodac kilka słów wyjaśnienia do rozpiski tego wzoru.

Więc w tym wzorze przerabiamy:

Rządek bazowy, który składa się z 6 -ciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 1: Pierwsze okrążenie składa się z 6 -ciu płatków złożonych z 3 oczek łańcuszka (każdy), przymocowanych z każdej strony jednym półsłupkiem wbitym właśnie w ten początkowy rządek bazowy, czy okrążenie bazowe.

Rz 2: W kolejnym okrążeniu przerabiamy luki wychodzące ze środka każdego płatka z poprzedniego okrążenia, składające się z podobnie z 3 oczek łańcuszka.

Rz 3: W kolejnym okrążeniu jakby wzmacniamy / pogrubiamy zarys tej linii płatków, obrabiających ja, czyli przerabiając po 5 półsłupków w każdy łuk złożony z 3 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Rz 4. Teraz jeszcze zarysowujemy kolejna linie płatków, czy kolejny obrys dla naszego kwiatka, składający się w tym okrążeniu z 6 takich linii – łuków po 6 oczek łańcuszka, zamocowanych z każdej strony 1 półsłupkiem, przymocowanym w połowie każdego łuku z poprzedniego okrążenia.

Rz 5: Teraz dla wzmocnienia, dla pogrubienia tej linii (zarysowanej w poprzednim okrążeniu), w każdym z przerobionych uprzednio łuku przerabiamy po 8 półsłupków, które pogrubiają zarys tej kolejnej linii płatków.

Miłego przerabiania tego wzoru

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version