A ja przychodzę dzisiaj z pomysłem na szydełkową serwetkę w formie ośmioramiennej gwiazdki, którą z powodzeniem można wykorzystać jako dekorację świąteczną, lub jako motyw do rozciągnięcia na obręczy i przerobienia jej w pełen uroku łapacz snów, czy płaską bombkę do przymocowania na świątecznej choince. Lub po prostu jako kolejną szydełkową wprawkę. A w załączniku znajdziecie tutorial, w ramach którego krok po kroku przerabiam ten wzór plus rozpiskę całego wzoru.

Szydełkowa gwiazdeczka krok po kroku.

Rz 1: Zaczynamy od rządku bazowego złożonego z czterech oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: W drugim okrążeniu obrabiamy rządek bazowy ośmioma półsłupeczkami, które stanowią punkt wyjścia dla kolejnego okrążenia, w którym przygotujemy osiem ramion naszej gwiazdeczki.

Rz 3: W tym okrążeniu w każdym z ośmiu półsłupków z poprzedniego okrążenia przymocowujemy po  jednym płatku naszej gwiazdeczki. Każdy taki płatek składa się z: trzech oczek łańcuszka idących ku górze, słupka  i trzech oczek łańcuszka schodzących w dół i zaczepionych u dołu oczkiem ścisłym. Następnie przechodzimy do kolejnego półsłupka i powtarzamy motyw kolejnego płatka w kolejnym półsłupku.

Rz 4: Rządek czwarty składa się z łuków złożonych z 3 oczek łańcuszka zawieszonych pomiędzy kolejnymi płatkami. A z kolei na górze każdego płatka zamocowujemy pikotek złożony z ośmiu oczek łańcuszka, który będzie służyć do rozbudowywania płatków naszej  gwiazdeczki w kolejnym okrążeniu.

 


Rz 5: Rządek piąty. W tym okrążeniu obudowujemy pikotki przygotowane w poprzednim okrążeniu.

W tym celu przerabiamy wokół każdego kolejnego pikotka z poprzedniego okrążenia:  1 półsłupek, 1 półsłupek z narzuceniem, a następnie dziewięć słupków i znowu zwężające to obramowanie: 1 półsłupek i 1 półsłupek z narzuceniem.

Dalej w łuku przerzuconym pomiędzy dwoma kolejnymi ramionami naszej gwiazdeczki przerabiamy po 3 półsłupki.

W kolejnych okrążeniach obudowujemy strukturę ośmiu ramion naszej gwiazdeczki według przedstawionej rozpiski wzoru  omówionej w filmowym tutorialu, na ktory serdecznie zapraszam.


Miłego dziergania
Pozdrawiam serdecznie
Beata

Miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version