Szydełkowa gwiazdeczka na choinkę – tutorial krok po kroku

A ja zapraszam Was na prosty szydełkowy tutorial, jak zrobić taką szydełkową gwiazdeczkę, w którym krok po kroku pokażę, jak przerabiam ten wzór i będę wyjaśniać elementy tego schematu.

Rozpiska wzoru, którą omawiam dokładniej w materiale wideo.

Gwiazdeczka nadaje się na sympatyczną dekoracje gwiazdkową, czy to do naciągnięcia na nitkę i wykonania z niej girlandy, czy może inaczej do rozciągnięcia na metalowej obręczy i stworzenia z niej takiego mikro łapacza snów, którym udekorujemy świąteczną choinkę.

Jeżeli chodzi o trudność wykonania tego wzoru:

Tutaj w zasadzie wyzwaniem, czy trudniejszym elementem, choć docelowo dość łatwym do przejścia mogą się okazać element z drugiego okrążenia, czyli 3 słupki przerobione razem.

Ale ten typ oczka jest stosunkowo prosty do wykonania. Jednoczesnie bedac dość często wykorzystywany w szydełkowych wzorach.
A jeżeli chodzi o pozostałe elementy tego wzoru, w kolejnych okrążeniach mamy po prostu kombinacje najprostszych, najbardziej podstawowych oczka łańcuszka, słupków i półsłupków.

Wzór bardzo przyjemny. Jeśli chodzi o stopień trudności stosunkowo prosty do samodzielnego wykonania, nawet dla osób początkujących. A efekt końcowy na pewno sprawdzi się jako dekoracja świątecznej choinki, czy świątecznego stołu.

A ja pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version