A ja przychodzę z pomysłem na szydełkowe kwadraty, które wykorzystałam w takiej sympatycznej bluzeczce na lato, składającej się, czy będącej połączeniem większej liczby, dokładnie 16 – stu takich kwadratów. Do których dorobiłam ramiączka i obramowanie dekoltu z półsłupków z narzuceniem.

Łącząc kwadraty wykorzystałam ścieg zygzakowaty. Link do tutoriau na temat łączenia kwadratów TUTAJ: https://www.youtube.com/watch?v=QT0Y8F7uQII&t=9s

Jeżeli chodzi o wzór tego kwadratu:

Rz 1: Zaczęłam od przerobienia sześciu oczek łańcuszka, które połączyłam w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: W tym okrążeniu w przerobiłam 12 słupków rozdzielonych każdy od kolejnego trzema oczkami łańcuszka.

Rz 3: W tym okrążeniu przerabiamy grupy złożone z pięciu słupków połączonych razem u góry (razem 12 takich grup) rozdzielonych między sobą łukiem złożonym z sześciu oczek łańcuszka.

Rz 4: W tym okrążeniu zaczniemy powoli przekształcać formę okrągłą naszej robótki w formę kwadratową, czyli przerabiamy narożniki.
W co trzecim łuku przerabiamy narożnik złożony z 2 grup po 5 pięć słupków, rozdzielonych między sobą 6 – cioma oczkami łańcuszka.
Następnie przerabiamy 2 oczka łańcuszka przymocowane półsłupkiem w kolejnym łuku i łuk złożony z siedmiu oczek łańcuszka również przymocowany półsłupkiem w jeszcze kolejnym łuku. Plus jeszcze 2 oczka łańcuszka i powtarzamy kolejny narożnik.

Rz 5: W tym okrążeniu poszerzamy nasze narożniki przerabiając w łuku narożnym 2 grupy po 3 słupki rozdzielone między sobą łukiem złożonym z 5 – ciu oczek łańcuszka. Plus jeszcze 5 kolejnych słupków i 5 oczek łańcuszka, które przymocowujemy jednym półsłupkiem w łuku złożonym z 7 -iu oczek łańcuszka (z poprzedniego okrążenia) i symetrycznie kolejny łuk złożony z 5 – ciu oczek łańcuszka i kolejne 5 słupków, a następnie motyw narożny: 3 slupki + 5 oczek łańcuszka + 3 słupki.

Rz 6: W tym okrążeniu podobnie jeszcze bardziej poszerzamy narożniki przerabiając w łuku narożnym następujący motyw: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki. Dalej w kolejnych słupkach z poprzedniego okrążenia przerabiamy 8 słupków, następnie łuk złożony z 3 oczek łańcuszka zaczepiony jednym półsłupkiem w łuku z 5 – ciu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia, łuk z 5 -ciu oczek łańcuszka i jeden półsłupek przepompowujący go w kolejnym łuku złożonym z 5 – ciu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia. Teraz jeszcze 3 oczka łańcuszka i 8 słupków i przerabiamy kolejny motyw narożny.

Dokładne omówienie tego wzoru znajdziecie w filmowym tutorialu.

A tutaj kolejny tutorial, w którym pokazuje, jak połączyłam te kwadraty w większą, taką sympatyczną letnią bluzeczkę:

Miłego dziergania

Pozdrawiam serdecznie

Beata Redzimska

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version