ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie.

Czy jeszcze ktoś pamięta ten rok 1992 i te  Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie? Były emocje. Nasi piłkarze walczyli wtedy o złoto. Tak o złoto.  Przegrali z organizatorem igrzysk Hiszpanią. No i było srebro. W sumie też dobrze.

Ale przy okazji prasa rozpisywała się, na temat pewnego rozemocjonowanego Warszawiaka, który po zakończonym  naszą przegraną meczu rąbnął telewizor przez okno.  Dosłownie. W emocjach sportowego kibica sprzed telewizora. I to rąbnął go tak …. z  wysokiego piętra.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności nikogo  tym lecącym z wysokiego piętra telewizorem nie trafił, ani nie przygwoździł do ziemi. Cały naród  szczęśliwie o tej porze przed telewizorami siedział. Takie zamiłowanie do sportu w narodzie JEST.

Nikomu nie przyszło do głowy w taką porę łazić po ulicach. Przezornie. Pewnie nie jeden telewizor tego wieczoru przez okno poleciał. Bo i temperament jest w narodzie.  Ale prasa pisała o tym szczególnym przypadku, bo rzeczony telewizor spadając z wysokiego piętra, rąbnął w samochód na hiszpańskich rejestracjach (A przecież ferelnie przegraliśmy to upragnione złoto właśnie z Hiszpanią).

Zbieg okoliczności? A może krewki Warszawiak sobie go wcześniej upatrzył na okoliczność (przegranej). Przezornie. A potem tylko dobrze wycelował. Bo zemsta jest słodka.  Choć jak to mawiają Francuzi, zemsta to jest danie, które je się na zimno. A nie w sporotych emocjach.

A dlaczego piszę o tym dziś? Jak się to ma do zdrowia? Ano ma się tak, że śledzenie sportu w telewizorze nijak zdrowiu nie służy. Wpis w całości przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam serecznie

Beata

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

3 komentarze

  1. Pingback: Jak doswiadczony goral. Jakie buty w gory? « zdrowiemodauroda
  2. Pingback: Ruszajmy sie! « zdrowiemodauroda
  3. Pingback: Dzieciom potrzebny jest ruch. « zdrowiemodauroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version