A ja zapraszam na tutorial takiej pełnej uroku delikatnej śnieżynki składającej się raptem z kilku okrążeń.

Jak przerobić ten wzór krok po kroku pokazuję w filmowym tutorialu.

Jako uzupełnienie podrzucam kilka objaśnień.

Rz 1: Rządek pierwszy zaczynamy od rządku bazowego składającego się z sześciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2: Rządek drugi składa się z 12 półsłupków.

Rz 3: Rządek trzeci składa się z podwójnych słupków. Z tym że pierwszy ze słupków rozpoczynających to okrążenie zastępujemy czterema oczkami łańcuszka.

Dalej jeszcze w pierwszym z półsłupków z poprzedniego okrążenia wbijamy drugi podwójny słupek. Następnie drugi półsłupek z poprzedniego okrążenia obsadzamy znowu dwoma podwójnymi słupkami. Teraz przeskakujemy łukiem złożonym z trzech oczek łańcuszka do kolejnego polslupka z poprzedniego okrążenia i w dwóch kolejnych pół słupkach wbijamy cztery podwójne słupki, a dalej znowu luk złożony z trzech oczek łańcuszka. Tak przerabiamy do końca okrążenia.

 

Rz 4: Rządek czwarty: w tym okrążeniu przygotowujemy ramiona naszej gwiazdeczki. W tym celu w łuku rozdzielającym dwie grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego okrążenia przerabiamy jeden półsłupek, 3 oczka łańcuszka, 1 podwójny słupek, dalej przerabiamy pikotek złożony z ośmiu oczek łańcuszka (czyli de facto łuk złożony z ośmiu oczek łańcuszka, który zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym), dalej symetrycznie w tym samym łuku przerabiamy podwójny słupek, 3 oczka łańcuszka, które przymocowujemy z drugiej strony półsłupkiem. Następnie w każdym z dwóch kolejnych podwójnych słupków z poprzedniego okrążenia przerabiamy po jednym półsłupku i pośrodku grupy złożonej z czterech podwójnych słupków przerabiamy luk rozdzielający je utworzony z trzech oczek łańcuszka.

Symetrycznie przerabiamy 6 sześć takich elementów (które stanowią podstawę dla sześciu ramion naszej śnieżynki).

Rz 5: Ostatnie okrążenie. W tym okrążeniu obudowujemy luk złożony z trzech oczek łańcuszka przygotowany w poprzednim okrążeniu, przerabiając wokół niego dwa półsłupki + pikotek złożony z sześciu oczek łańcuszka (czyli łuk złożony z sześciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym). Dalej symetrycznie dwa półsłupki wbite w tenże łuk. Następnie przechodzimy dalej łukiem złożonym z czterech oczek łańcuszka i wzmacniamy duży pikotek utworzony w poprzednim okrążeniu. W tym celu obsadzamy go powtarzana trzykrotnie sekwencja: 3 półsłupki + pikotek złożony z sześciu oczek łańcuszka (zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym). Po powtórzeniu tego motywu 3 krotnie, przerabiamy jeszcze 3 kolejne półsłupki (zamocowane na pikotku z poprzedniego okrążenia). Teraz schodzimy do kolejnego elementu łukiem złożonym z czterech oczek łańcuszka.

W ten sposób mamy przerobiona taką sympatyczną śnieżynkę, którą możemy wykorzystać jako dekoracje gwiazdkowej choinki, czy świątecznego stołu.

A ja dziękuję za wspólne przerabianie tego wzoru i zapraszam na kolejne tutoriale na moim kanale na youtubie i na blogu Moda na Bio.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

*

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version