Nie igraj z pilotem od telewizora…

Jest coś takiego jak fenomen pilota od telewizora. Problem z pilotem jest taki, że w zgodnym stadle telewizor jest jeden, a percepcje tego, do czego powinnien posłużyć – są dwie.

I tu używam słowa percepcja z czysto kobiecego punktu widzenia. Bo jak na wzorową strażniczkę domowego ogniska przystało, nie chcę otwarcie wykopywać wojennego topora. Tylko pilotem na odległość. Pełna dyskrecja i dyplomacja.
Znacie te aplikacje, co to potrafią przekierować telewizor na upatrzony kanał na odległość. Jak to działa w praktyce? W zgodnym stadle.

Jak niegdyś działały te barometry do przepowiadania pogody: chłop – baba- baba- chłop….
Baba to akurat wyskakiwała na deszcz. Można by się zastatnawiać: dlaczego i w ogóle, kto to wymyślił? Ja to nawet mam winnych na uwadze….

Ale wracając do naszego pilota od telewizora. Bo tu (w zgodnym stadle) zasada działania jest podobna: chłop – baba – baba – chłop – przemiennie przejmują kontrolę nad telewizorem. Na odległość.

Kochanie nie widziałeś mojego telefonu?

Wprawnym, bo przetestowanym dziesiątki razy ruchem ręki upycham telefon kolanem pod kanapę. Narzędzie świeżo popełnionej zbrodni. Dopiełam swego. Kanał jest mój: Królowe shoppingu. Bo on chciał oglądać mecz? Po moim trupie.

A tu masz Ci babo placek:

Dzwoni telefon. Czyj? No oczywiście, że mój. Z spod tej kanapy.

Złośliwość rzeczy martwych? Nie. Zapomniałam wyłączyć dźwięk. A on go tak namierzył. Bo chciał mi pomóc…. Co z tego, że ja tego nie chciałam…. Wytłumacz tu facetowi takie oczywiste oczywistości…

Morał: Nie bierz faceta na technologię. Bo on prawdopodobnie jest lepszy od Ciebie w te klocki….
Bo on po prostu chce sobie w spokoju obejrzeć mecz w telewizji. A baba mu miesza… Tym pilotem. Bo na innym kanale lecą Królowe Shoppingu.

Problem jest taki – reasumując, że telewizor jest jeden, a percepcje – dwie.

Królowe shoppingu i mecz. Mecz i Królowe shoppingu.

Królowe shoppingu, bo tak o nich piszę i nawet nie wiem, czy Wy w kraju też je znacie?

Koncepcja tego programu jest prosta. Babeczki latają po mieście w poszukiwaniu idealnej kreacji na zadany temat np na wieczór w operze… Tak sobie biegają od sklepu do sklepu. Przymierzają. Przeklinają te cholerne szpilki, że też nie pomyślała, że tak będą uwierać… Nie mogą się zdecydować. Same dylematy…

A jednak muszą dokonać wyboru. I to zanim zabrzmi gong. W rezultacie kupują cokolwiek. Z czego nigdy nie są do końca zadowolone. Po prostu samo życie. A w studio pozostałe uczestniczki „zabawy” solidarnie współczują:

Jak jej w tym nie do twarzy. Jak to ją pogrubia… Jak nie pasuje: jej do twarzy, do tematu, do koloru powiek…. Budująca ta kobieca solidarność.

No, ale wracając do tematu. Co wybrać? Mecz, czy Królowe Shoppingu? Królowe Shoppingu czy mecz? Bo:

  • Z jednej strony: trzymająca w napięciu do końcowego gwizdka dramatugia gry, strategiczne zagrywki, nieprzewidziane zwroty akcji.
  • Z drugiej strony: bezsensowne ganianie w tę i we wtę. I z powrotem. I to za czym?

Tu, żeby nie było nieścisłości… Żebyśmy się dobrze zrozumieli.
Za piłką. Bo piłka jest okrągła i ucieka. Tzn turla się. A nawet na chwilę nie można jej sobie w rękach potrzymać. Bo będzie karny. No ludzie…

W tym kontekście Królowe Shoppingu to zupełnie coś innego. To dopiero pierwsza liga.
Ale jak to bywa w życiu: ktoś musi ustąpić. Bo telewizor jest jeden, a percepcje są dwie.

Ktoś musi ustąpić. A że ustępuje mądrzejszy….Ustępuje kobieta….

Ustępuję ja…. I zamiast oglądać Królowe Shoppingu – dziergam….

I ot jak powstała kolejna serwetka.

Serwetka na szydełku

Rz. 1. Przerabiamy 9 oczek łańcuszka i zamykamy w kółko.

Rz. 2. Rządek zaczynamy trzema oczkami łańcuszka (zastępuje 1 słupek), dalej przerabiamy kolejne 23 słupki.

Rz. 3. Rządek zaczynamy 3 oczkami łańcuszka (zastępuje pierwszy słupek), plus 1 oczko łańcuszka. W każdy słupek z poprzedniego rzędu wbijamy po jednym słupku plus 1 oczko łańcuszka.

Rz. 4. Rządek zaczynamy 4 oczkami łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek) wbitymi w oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu. Plus 2 podwójne słupki przerobione razem plus 3 kolejne podwójne słupki przerobione razem, wbite tym razem w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu. Plus 6 oczek łańcuszka. Kolejna grupa 6 – ciu podwójnych słupków przerobionych razem plus 6 oczek łańcuszka. Motyw powtórzony 12 razy.

Rz. 5. Zaczynamy 3 oczkami łańcuszka (zastępuje pierwszy słupek), plus 4 kolejne słupki. 2 oczka łańcuszka plus 5 słupków. Wszystko to wbite w łuk rozdzielający 2 grupy podwójnych słupków z poprzedniego orkążenia. Powtarzamy w każdym kolejnym łuku. Jeszcze 11 razy.

Rz. 6.

W łuk złożony z dwóch oczek łańcuszka z poprzedniego rzędu wbijamy 4 oczka łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek) plus 2 oczka łańcuszka plus podwójny słupek plus 6 oczek łańcuszka. W kolejny łuk z poprzedniego rzędu wbijamy ponownie grupę: 1 podwójny słupek + 2 oczka łańcuszka + 1 podwójny słupek.

Rz. 7.

1 oczko łańcuszka (zastępuje pierwszy półsłupek) wbijamy w podwójny słupek z poprzedniego rzędu. Plus 3 półsłupki w łuk rozdzielający 2 podwójne słupki z poprzedniego okrążenia. Plus 1 półsłupek w podwójny słupek z poprzedniego rzędu. Plus 9 półsłupków w łuk z 6-ciu oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia.

Rz.8.

Zaczynamy 4 oczkami łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek)wbity w półsłupek nad podwójnym słupkiem z rzędu nr 6. Dalej 3 podwójne słupki w kolejne 3 oczka w poprzedniego rzędu. 6 oczek łańcuszka plus 1 półsłupek wbity w połowie łuku z poprzedniego rzędu plus kolejne 6 oczek łańcuszka. Plus 4 podwójne słupki. Dalej 3 oczka łańcuszka plus 2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + ponownie 2 podwójne słupki. Plus 3 oczka łańcuszka i 4 podwójne słupki.

Rz.9.

4 oczka łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek)w podwójny słupek z poprzedniego rzędu + 3 podwójne słupki w 3 kolejne podwójne słupki z poprzedniego rzędu. Plus 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek w połowie pierwszego łuku z poprzedniego rzędu plus 4 oczka łańcuszka plus kolejny półsłupek w połowie kolejnego łuku z poprzedniego rzędu. Plus 3 oczka łańcuszka. Plus 4 kolejne podwóje słupki w 4 podwójne słupki z poprzedniego okrążenia. 3 oczka łańcuszka. Grupa: (2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka+ 2 podwójne słupki) wbita w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. Plus 3 oczka łańcuszka. Plus 4 podwójne słupki. Powtarzamy 6 razy.

Rz.10.

4 oczka łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek)w podwójny słupek z poprzedniego rzędu + 3 podwójne słupki w 3 kolejne podwójne słupki z poprzedniego rzędu. Plus 4 oczka łańcuszka + 1 półsłupek w połowie drugiego łuku z poprzedniego rzędu plus 4 kolejne oczka łańcuszka. Dalej 4 kolejne podwójne słupki w 4 podwójne słupki z poprzedniego okrążenia.
3 oczka łańcuszka. Grupa: (2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 podwójne słupki) wbita w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. 1 oczko łańcuszka i ponownie grupa: (2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 podwójne słupki) wbita w łuk rozdzielający 2 kolejne grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. 3 oczka łańcuszka. Plus 4 podwójne słupki. Powtarzamy 6 razy.

Rz. 11.

4 oczka łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek)w podwójny słupek z poprzedniego rzędu + 3 podwójne słupki w 3 kolejne podwójne słupki z poprzedniego rzędu. Plus 3 oczka łańcuszka + 1 półsłupek w półsłupek z poprzedniego rzędu. Plus 3 kolejne oczka łańcuszka. Dalej 4 kolejne podwójne słupki w 4 podwójne słupki z poprzedniego okrążenia.
3 oczka łańcuszka. Grupa: (2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 podwójne słupki) wbita w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. 5 oczek łańcuszka plus półsłupek wbity w pojedyncze oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu plus 5 kolejnych oczek łańcuszka. Znowu grupa: (2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 podwójne słupki) wbita w łuk rozdzielający 2 kolejne grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. 3 oczka łańcuszka. Plus 4 podwójne słupki. Powtarzamy 6 razy.

Rz. 12.

4 oczka łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek)w podwójny słupek z poprzedniego rzędu + 3 podwójne słupki w 3 kolejne podwójne słupki z poprzedniego rzędu. Plus 1 oczko łańcuszka. Dalej 4 kolejne podwójne słupki w 4 podwójne słupki z poprzedniego okrążenia.

3 oczka łańcuszka. 4 grupy po dwa podwójne słupki rozdzielona dwoma oczkami łańcuszka wbite w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. Jeden półsłupek w łuk złożony z 5-ciu oczek łańcuszka z poprzedniego rzędu. Plus grupa (2 podwójne słupki + 2 oczka łańcuszka + 2 podwójne słupki) wbita w półsłupek z poprzedniego rzędu. Kolejny półsłupek w łuk złożony z 5-ciu oczek łańcuszka z poprzedniego rzędu. Dalej 4 grupy po dwa podwójne słupki rozdzielona dwoma oczkami łańcuszka wbite w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu. 3 oczka łańcuszka. Plus 4 podwójne słupki. Powtarzamy 6 razy.

Rz. 13.

4 oczka łańcuszka (zastępuje pierwszy podwójny słupek)w podwójny słupek z poprzedniego rzędu + 7 podwójnych słupków przerobionych razem. Wbite w 8 podwójnych słupków z poprzedniego okrążenia.
3 oczka łańcuszka. 4 grupy po dwa podwójne słupki rozdzielone dwoma oczkami łańcuszka wbite w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu.

Jeden półsłupek w drugi łuk rozdzielający grupy dwóch podwójnych słupków z poprzedniego rzędu.
Ponownie 4 grupy po dwa podwójne słupki rozdzielone dwoma oczkami łańcuszka wbite w łuk rozdzielający 2 grupy po 2 podwójne słupki z poprzedniego rzędu.

Jeden półsłupek w kolejny łuk rozdzielający grupy dwóch podwójnych słupków z poprzedniego rzędu.
Powtarzamy 1 raz. Aż dojdziemy do powtórzenia: 8 podwójnych słupków przerobionych razem na wysokości podwójnych słupków z poprzedniego rzędu.

Miłego dziergania.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

Inne modele serwetek

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. Ha i bardzo dobrze wybralas zamiast TV 😀 To z pewnością wymaga skupienia i cierpliwości, podziwiam 🙂 Może spróbuj pobawić się jakimiś kolorami ? 🙂

  2. Those are utterly lovely doilies! Wish I knew how to crochet! Reminds me of the ones my Grandmother used to make, and I’m glad it’s not a lost art.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version