Tym wpisem chciałam pokazać, że w zasadzie, żeby stworzyć serię różnorodnych łapaczy snów wystarczy jeden wyjściowy wzór serwetki, który zatrzymamy na różnych etapach przerabiania:

Oto seria dream catcher – ów, czyli łapaczy snów, które zrobiłam na podstawie tego samego szydełkowego wzoru – wzór w załączniku, ale zatrzymując go kolejno na różnych etapach / rządach.

I to w zależności od przygotowanej przeze mnie obręczy.

Tutaj punktem wyjścia były obręcze (sama je formuję ze zwoju drutu kupionego w Bricoramie).

Dlatego kiedy przerabiałam dany wzór, przykładałam go do gotowej obręczy i sprawdzałam, kiedy muszę się zatrzymać.

Tu oczywiście biorąc pod uwagę to, że jeżeli zmoczę moją serwetkę i co nieco rozciągnę, ta wypadnie dużo większa niż wydawałaby się pierwotnie. Czyli przewidując pewien zapas – Obręcz powinna być większa niż serwetka.

Bo rzeczywiście na podstawie moich wcześniejszych prób przekonałam się, że łapacze snów zdecydowanie lepiej wyglądają, kiedy serwetka jest mocno naciągnięta na obręczy, niż kiedy ta Obręcz jest idealnie w rozmiarze serwetki, bo wtedy ta z czasem zaczyna na niej zwisać.

A oto kilka możliwości, jakie daje wyjściowo ten sam wzór – schemat – rozpiska wzoru.

Teraz taką serię łapaczy snów według tego samego wzoru można połączyć razem w jednej „wielostopniowy” łapacz snów np. w układzie jeden duży plus dwa mniejsze podczepione pod niego po bokach, albo 3 kolejno doczepione jeden pod drugim łapacze snów (wychodzące z tego samego schematu, ale o malejących rozmiarach).

Szydełko 1,5 i kordonek.

Rządek 1: przerabiamy 10 oczek łańcuszka, zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rządek 2: zaczynamy go oczkiem łańcuszka i następnie dodajemy 19 półsłupków.

Rzadek 3: złożony z 20 słupków, każdy rozdzielony dwoma oczkami łańcuszka.

Rządek 4: W kolejnym rządku wbijamy w łańcuszek złożony z 2 oczek łańcuszka z poprzedniego rzędu grupę trzech półsłupków przerobionych razem rozdzielonych jedną od drugiej łańcuszkiem złożonym z 5 oczek łancuszka. W ten sposób formujemy 20 takich płatków. 

Rządek 5 i 6: składa się z łuków złożonych z 5 – ciu oczek łańcuszka, zamocowanych półsłupkiem w połowie łuku z poprzedniego okrążenia.

I kolejny rządek 7: w każdy łuk z poprzedniego rzędu wbijamy po 7 słupków, każda grupa złożona z 7 słupków oddzielona od kolejnej jednym oczkiem łańcuszka.

Rządek 8: – w 7 słupków z poprzedniego rzędu wbijamy 7, ale tym razem przerobionych razem słupków, każda taka grupa oddzielona od kolejnej łukiem z 6- ciu oczek łańcuszka.


 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Pięknie Pani robi.Bardzo przystępnie tlumaczy.poszukuje filmiku z kamizelka z kolorowych kwadratow.Bardzo mi się podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version