Sałatka: pomidory, tuńczyk, oliwki, kukurydza, sałata.


Nie zawsze potrafię zmobilizować się do przygotowania dopracowanej sałatki poprzedzonej pół-godzinnym krojeniem w kosteczkę składników. Ale też myślę, że tu nie chodzi o to, żeby żyć w poczuciu winy, czy niepotrzebnie robić sobie wyrzuty. Tylko by robić coś. Cokolwiek. W końcu: Nobody is perfect.
Prosty przepis na sałatkę, której zestawienie w sporej części ogranicza się do otwierania kolejnych słoików. Całość można przygotować dosłownie w 5 minut.
A jednak jest sałatka. A skoro jest sałatka, jest motywacja na kolejny dzień, by przygotować sobie kolejną. I o to w tym właśnie chodzi.
Health is a process you improve daily, not in a day. Zdrowie to proces, który poprawiasz codziennie, a nie w jednym dniu.

Składniki:

Potrzebne nam będą:

 • puszka tuńczyka,
 • słoiczek kukurydzy,
 • główka sałaty,
 • 2-3 pomidory,
 • garść czarnych oliwek.

Przygotowanie:

 1. Kroimy pomidorki.
 2. Odsączamy ziarna kukurydzy.
 3. Szatkujemy sałatę.
 4. Odsączamy puszkę tuńczyka.
 5. Wypestkowujemy oliwki.
 6. Mieszamy razem. Doprawiamy do smaku. Ostatnio w tym temacie jestem bezapelacyjną fanką octu balsamicznego z Modeny lub sosu winegret.

Smacznego.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version