Nie każdy rodzi się fotografem. Choć to na pewno pomaga w blogowaniu. Ładne zdjęcia są ozdobą bloga, przyciągają wzrok czytelnika. Przyjemnie wspomina czas spędzony na stronie. Jak więc robić ładne zdjęcia?

Niektórzy wyrabiają w sobie tzw  “oko”. Pomocna w tym może byc znajomość kilku prostych zasad kompozycji zdjęć i kadrowania. Dlatego z ogromnym zainteresowaniem czytam blogi moich fotograficznych guru Marzeny z Welnianych mysli   i Natali z Jest rudo.

Ostatnio zaś dorwałam książkę:  Davida Groison i Pierangélique Schouler “Rozszyfrowywanie zdjęc”. Jej autorzy analizują zdjęcia, ktore obiegły pierwsze strony gazet. Choć niekotore z nich były pstryknięte zupełnie przypadkowo, intuicyjnie i dopiero potem wyłowione z bezkresnej masy innych fotek. Przecież tzw “oko” można w sobie wyszkolić również metodą prób i błędów. Post przeniesiony na bloga VADEMECUM BLOGERA

Jak robić ładne zdjęcia. Kilka podstawowych zasad.

Pozdrawiam

Beata

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

16 komentarzy

  1. Ja cały czas uczę się fotografii, marzę o lustrzance, żaden aparat kompaktowy nie zastąpi lustrzanki:)) Ciekawe co powstanie z kwadratów, ja stawiam na torebkę:)

    1. Myslałam o chuscie, ale torebka to też fajny pomysł. Ale te kwadraty mają małe przerwy. Torebka nie byłaby szczelna, a przynajmniej musiałabym pomyslec o uszyciu podszewki. Ale czemu by nie. Dzieki Gosiu za podpowiedz. Pozdrawiam Hardaska

  2. Zgadzam się z Kamilą, dobrze podanej wiedzy nie należy ignorować. Jeszcze przeczytam może z milion razy i zapamietam:))) Kwadraty wychodzą Ci piękne. Ściskam serdecznie.

    1. Podobno w fotografowaniu jak w każdym artystycznym zajęciu można łamac zasady. Ale zanim zacznie się je łamac dobrze je poznac. Ja jestem na etapie ich poznawania i fotografuję z dużo większą przyjemnoscią i swiadomoscią. Pozdrawiam serdecznie Hardaska

  3. Nie wiem czy to tylko u mnie czy jakiś ogólny bug – ale nie widać zdjęć, które opisujesz (jest tylko jedno z dziećmi w kartonach). Poza tym bardzo pomocne porady, przy ich użyciu nawet tabletem czy telefonem można zrobić lepsze zdjęcie (chociaż wiadomo, bez przesady). Ogólnie jestem zdania, że korzystanie z takich reguł jest znacznie bardziej pomocne niż samo “wyrabianie oka”. Przynajmniej na początku. Wprawdzie można uwierzyć we własny talent i intuicję, ale na niektóre rzeczy człowiek sam nie wpadnie – będzie widział, ze coś nie gra, ale nie zorientuje się co dokładnie. Z takimi zasadami to o wiele prostsze. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version