Mam dla Was kilka przykładów: jak, w jakich sytuacjach można, warto używać glinki.

Na co pomaga glinka?

Kuracja odtruwająca organizm glinką.

W tym celu codziennie przez 3 tygodnie (czyli 21 dni) nakładamy na dwie godziny okład z glinki na dwa punkty drenujące (kark i dolną część brzucha). Taka kuracja znakomicie oczyszcza organizm, gdyż odprowadza nagromadzone w nim zanieczyszczenia w kierunku jelit i pęcherza moczowego.  Co prawda taki napływ materii do wydalenia na zewnątrz może wywoływać przejściowe zaparcia.

Glinka na wypryski na twarzy.  

A wtedy taki niepokorny pryszcz wystarczy lekko przypudrować suchym pudrem glinki. Co spowoduje jego wysuszenie. Taką operację można powtarzać kilka razy dziennie. Aż do pozbycia się intruza.

Jednocześnie zielonkawy kolor glinki świetnie tuszuje towarzyszące wypryskom zaczerwienienie (wkoło). W takiej sytuacji nie należy natomiast nakładać okładów z glinki na twarz. Glinka będzie bowiem przyciągać w to miejsce wszystkie zanieczyszczenia, co zamiast załagodzić problem, tylko pogorszy sytuację.

Glinka na kuchenne zranienia.

Typu: głębokie rozcięcie na palcu. Aby zahamować krwawienie najlepiej byłoby móc natychmiast zanurzyć przecięty palec w sproszkowanej glince.

Glinka na odciski.  

Na odcisk możemy nałożyć  okład z glinki, jednak nie przebijając uprzednio pęcherza. Z uwagi na niewielki rozmiar kataplazmy nie jest tu konieczne aktywowanie jednego z punktow drenujących.

Glinka na oparzenia.

Zaleca się zanurzenie oparzonego miejsca w chłodnej wodzie, do której uprzednio wrzuciliśmy  szczyptę sproszkowanej glinki. Oparzenie namaczamy przez około 20 minut. Następnie na oparzone miejsce nakładamy dość spory i to  bardzo wilgotny okład.

Glinka na kurzjaki.  

Regularna (trwająca kilka dni) aplikacja okładów z glinki pozwala na wyrwanie kurzajki.

Glinka do kąpieli.

Do wody do kąpieli możemy wrzucić garść sproszkowanej glinki zielonej. Uważajmy jednak, by nie zapchać  kanalizacji granulkami glinki.

Glinka do mycia zębów.

Do szklanki z wodą do mycia zębów wsypujemy szczyptę sproszkowanej zielonej glinki. Tak przygotowaną mieszaniną myjemy zęby przy użyciu szczoteczki.

Glinka do pielęgnacji włosów.   

Substancje chemiczne zawarte w farbach i lakierach do włosów przenikają przez skórę głowy, by ostatecznie osadzić się w różnych częściach organizmu. Dlatego zalecana jest ostrożność i umiar w stosowaniu środków farbujących włosy. Natomiast bez obaw można stosować różnego rodzaju maseczki z glinki na włosy, po to by je oczyścić  bez ryzyka zatrucia organizmu.

Glinka na ból gardła.

W stanach zapalnych na gardło, szyję  i węzeły chłonne możemy położyć okład z glinki. Zresorbuje on stan zapalny i złagodzi ból gardła.

Glinka na zapalenie ucha.

Zaleca się tu nakładanie co 4 lub 5 dni okładu z glinki na szyję (punkt drenujacy) i ucho.

Glinka po rentgenie.

Glinka może  również być stosowana do przywrócenia właściwej radioaktywności naszego organizmu np po zdjęciu rentgenowskim zebów, po badaniu MRI (rezonans), po mamografii czy radioterapii.

France Guillain zaleca stosowanie glinki do leczenia takich różnorodnych dolegliwości  jak: endometrioza, blizny, bóle stawów, mięśniaki macicy, fibromialgia, przepuklina, cysty na jajnikach, brak plemników, rzadkie owulacje, guzki w piersi, ukąszenia komarów, problemy z prostatą, bolesne miesiączki, zmarszczki, żylaki, skręcenia.

Zastosowanie glinki w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Glinka przyjmowana wewnętrznie pomaga przywrócić dobre funkcjonowanie jelit (biegunki, zaparcia). Jest stosowana w podrażnieniach, owrzodzeniach czy wrzodach organów trawiennych. Chroni ona błone śluzową jelita przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych i przed kwasowością soku żoładkowego, stanowiąc coś w rodzaju opatrunku.    Ponadto aktywuje  regenerację komórek, usuwając te które zostaly zniszczone. Stymuluje apetyt i normalizuje tranzyt. Kontynuuje pracę oczyszczania organizmu przenikając do krwi, ktorą oczyszcza i wzbogaca. Jej właściwości przeciwzapalne i gojące dopełniają reszty.

Bo jak to mawia niezastąpiony Szrek: Lepiej na zewnątrz, niż do wewnątrz. Taka jest też zasada działania glinki.

Pozdrawiam serdecznie

Beata

 

Bibliografia

La méthode France Guillain  France Guillain

Manuel de détoxication Christopher Vasey

Antibiotiques naturels Docteur Jean-Pierre Willem

Les vertus de l’argile Germaine LLodra Marcon Pluriel nature nr 88

L’argile : un décontaminant universel Jade Allègre Biocontact nr 221

 

Pozostałe artykuły o glince:

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. Pingback: Zasady prawidłowego stosowania glinki. Przeciwwskazania. « zdrowiemodauroda
  2. Pingback: WLASCIWOSCI GLINKI ZIELONEJ « zdrowiemodauroda
  3. Pingback: Domowe sposoby na ladna cere « zdrowiemodauroda
  4. Pingback: Naturalny peeling. Proste maseczki domowym sposobem. « zdrowiemodauroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version