Prosty szydełkowy kwadrat

A ja przychodzę z pomysłem na taki sympatyczny, a zarazem dość prosty i powtarzalny szydełkowy wzór, który możemy wykorzystać do przerobienia kwadratu dowolnej wielkości.

Sama wykorzystałam ten motyw do przerobienia takiej sympatycznej torebki z hipisowskimi frędzelkami, wykonanej z dwóch kwadratów połączonych razem, bok do boku.

Wzór jest powtarzalny. W każdym kolejnym okrążeniu powtarzamy poprzednie dodając tylko kilka dodatkowych oczek.

Zaczynamy.

Podrzucam filmowy tutorial, w którym pokazuję, jak przerobić ten motyw krok po kroku. Jednocześnie załączam kilka wyjaśnień do rozpiski tego wzoru.
A więc zaczynamy.

Rz 1 Rządek pierwszy składa się z sześciu oczek łańcuszka zamkniętych w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2 Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy osiem grup po 3 słupki przerobione razem, rozdzielając każdą kolejną grupę od poprzedniej łukiem złożonym z dwóch oczek łańcuszka.

Rz 3. W związku z tym, że w poprzednim okrążeniu utworzyliśmy 8 motywów, a więc przy tej okazji uzyskaliśmy 8 łuków rozdzielających, w tym okrążeniu na tych 8 łukach, przerobimy w co drugim łuku narożnik naszego kwadratu (4 narożniki), składający się z 2 grup po 3 słupki przerobione razem, rozdzielonych między sobą trzema oczkami łańcuszka.

A w co drugim łuku przerabiamy motyw stanowiący długość boku naszego kwadratu złożony z :2 oczek łańcuszka + 3 słupki + 2 kolejne oczka łańcuszka.
Według tej zasady przerabiamy również kolejne okrążenia.

Rz 4: W narożniku (w łuku znajdującym się w narożniku) powtarzamy motyw: 3 słupki przerobione razem + 2 oczka łańcuszka + kolejna grupa złożona z 3 słupków przerobionych razem.

Następnie przechodzimy do długości boku naszego kwadratu, w tym celu przerabiamy: 2 oczka łańcuszka, 2 słupki przerobione na łuku złożonym z 2 oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia, 3 słupki (po jednym słupku wbitym w każdym z 3 słupków z poprzedniego okrążenia), 2 kolejne słupki wbite w łuku z 2 oczek łańcuszka + 2 oczka łańcuszka. W ten sposób przechodzimy do kolejnego narożnika.
Według tej zasady przerabiamy dowolną ilość okrążeń. Zatrzymujemy wzór w momencie uzyskania kwadratu odpowiadającej nam wielkości.

Dziękuję za wspólne przerabianie tego wzoru. Zapraszam na kolejne tutoriale na moim kanale na YouTube: Beata Redzimska Szydełko i Makrama.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam cieplutko

Beata Redzimska

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version