A ja przychodzę z takim sympatycznym motywem szydełkowej gwiazdki, który można wykorzystać jako sympatyczną dekorację świąteczną, albo podręczną serwetkę na stół np. pod filiżankę.

Ten wzór omawiam krok po kroku w filmowym tutorialu.

Jednocześnie podrzucam kilka wyjaśnień do rozpiski tego wzoru.

Rz 1. Rządek pierwszy: Zaczynamy od przerobienia sześciu oczek łańcuszka, które zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rz 2. Rządek drugi. W tym okrążeniu przerabiamy grupy złożone z trzech podwójnych słupków przerobionych razem, rozdzielone między sobą łukiem z 3 oczek łańcuszka. Docelowo w tym okrążeniu przerobimy osiem takich motywów.

Rz 3. Rządek trzeci. W tym okrążeniu, na łuku złożonym z trzech oczek łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: 3 słupki + 1 oczko łańcuszka + 3 słupki i przymocowujemy ją z każdej strony półsłupkiem wbitym u szczytu grupy złożonej z trzech podwójnych słupków przerobionych razem z poprzedniego okrążenia.

Rz 4. Rządek czwarty. W tym okrążeniu przerabiamy luki złożone z sześciu oczek łańcuszka, wychodzące z oczka łańcuszka z poprzedniego okrążenia, zamocowane z każdej strony jednym półsłupkiem. Razem mamy osiem takich łuków.

Rz 5. Rządek piąty. W tym okrążeniu obudowujemy luki przygotowane w poprzednim okrążeniu, wzmacniając je przerabiamy w każdym z nich, po osiem, albo po dziewięć półsłupków plus jednocześnie po jednym półsłupku w półsłupku zamocowującym z poprzedniego okrążenia.

Rz 6. Rządek szósty. W tym okrążeniu przygotowujemy rusztowanie dla wierzchołków naszej gwiazdeczki. W tym celu wychodząc z półsłupka przymocowującego łuk w poprzednim okrążeniu, przerabiamy w tym punkcie motyw: 1 słupek + 8 oczek łańcuszka i 1 słupek. Ta grupa stanowi szkielet każdego z wierzchołków naszej gwiazdki do rozbudowania w kolejnych okrążeniach. Następnie schodzimy w dół łukiem złożonym z 4 oczek łańcuszka, zamocowanym jednym półsłupkiem w połowie łuku z poprzedniego okrążenia. Następnie symetrycznie przerabiamy 4 kolejne oczka łańcuszka i dochodzimy do kolejnego motywu: 1 słupek + 8 oczek łańcuszka + 1 słupek wbitych w półsłupku, z którego wychodzi każdy kolejny wierzchołek naszej gwiazdki.

Rz 7. Siódmy okrążenie. W tym okrążeniu rozbudowujemy wierzchołki naszej gwiazdeczki, czyli w łuku złożonym z ośmiu oczek łańcuszka przerabiamy sekwencję: 6 słupków + 3 oczka łańcuszka + 6 symetrycznych słupków. Następnie w łuku złożonym z czterech oczek łańcuszka przerabiamy 3 słupki + 1 oczko łańcuszka i kolejne 3 słupki w kolejnym łuku złożonym z 4 oczek łańcuszka. Stąd przeskakujemy do kolejnego wierzchołka naszej gwiazdki.

Rz 8. W ostatnim już okrążeniu, w wierzchołku naszej gwiazdki przerabiamy sekwencję: 1 słupek + 2 oczka łańcuszka + 1 słupek + 2 oczka łańcuszka + 1 słupek + 2 oczka łańcuszka, następnie na łuku znajdującym się u szczytu wierzchołka przerabiamy: 1 słupek + 5 oczek łańcuszka + 1 słupek i symetrycznie schodzimy w dół, czyli przerabiamy: 2 oczka łańcuszka + 1 słupek + 2 oczka łańcuszka + 1 słupek + 2 oczka łańcuszka + 1 słupek, a w przejściu pomiędzy wierzchołkami w oczku łańcuszka z poprzedniego okrążenia przerabiamy sekwencję: 1 słupek + 1 oczko łańcuszka + 1 słupek. A następnie powtarzamy ten motyw do końca okrążenia.

Miłego dziergania

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version