A ja zapraszam na tutorial krok po kroku, jak przygotować prosty łapacz snów o wielkości 18 cm i jak przymocować go do obręczy oraz jak dorobić do niego szydełkowe frędzelki.
W pierwszym tutorialu przerobimy krok po kroku następujący wzór według podanej poniżej rozpiski wzoru.
Natomiast w kolejnym tutorialu pokażę Wam kilka pomysłów na dorobienie do tego łapacza snów szydełkowych frędzelków, które nadają mu taki specyficzny, malowniczy, hipisowski klimat.
Zapraszam:
Prosty łapacz snów
Rządek pierwszy: Zaczynamy 9 – cioma oczkami łańcuszka. Rządek zamykamy w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.
Rządek drugi: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek. Dalej przerabiamy jeszcze 23 słupki. Razem cały rządek składa się z 24 słupków.
Rządek trzeci: zaczynamy podobnie – 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, dalej 1 oczko łańcuszka. Dalej powtarzamy przez całą długość okrążenia motyw: 1 słupek + 1 oczko łańcuszka, słupek, oczko łańcuszka. Razem ten motyw powtórzony 24 razy. Na zakończenie okrążenie zamykamy w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.
Rządek czwarty: zaczynamy 4 oczkami łańcuszka, dalej 2 podwójne słupki przerobione razem i wbite w oczko łańcuszka rozdzielające 2 słupki z poprzedniego okrążenia i kolejna grupa trzech przerobionych razem slupków, przerobiona razem z ta pierwszą, ale wbitą w następne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia.
Dalej przerabiamy łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka i w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy ponownie grupę trzech podwójnych słupków przerobionych razem, w kolejne oczko łańcuszka następną taką grupą 3 podwójnych słupków przerobioną razem z ta pierwszą (tworząca kształt w formie serca). I znowu łuk złożony z 7 – u oczek łańcuszka.
I ponownie w kolejnej oczko łańcuszka z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę trzech podwójnych słupków przerobionych razem z kolejną grupą 3 podwójnych słupków wbita w kolejne oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu. Zamykamy rządek oczkiem ścisłą zamykającym.
Rządek piąty: zaczynamy 3 oczkami łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek i to właśnie w te łuki z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę 5 -ciu słupków (w tym pierwszym elemencie czterech, bo pierwszy słupek został zastąpiony grupą 3 oczek łańcuszka), ale motyw który powtarzamy przez całą długość okrążenia składa się z: 5 – ciu słupków + 2 oczka łańcuszka + 5 słupków. Co tworzy swoisty daszek dla łyków rozdzielających płatki w kształcie serca (z przerobionych razem podwójnych słupków – razem mamy 12 płatków i 12 takich słupków z 7 oczek łańcuszka). Zamykamy rządek oczkiem ścisłym zamykającym.
Rzadek szósty: zaczynamy trzema oczkami łańcuszka (które zastępują pierwszy słupek) + 2 słupki + 3 oczka łańcuszka i dalej 3 słupki – to wszystko wbite w te same 3 oczka łańcuszka z poprzedniego okrążenia dalej 3 oczka łańcuszka, 1 półsłupek wbity w grupe pomiędzy dwoma takimi łukami z przedniego rzędu i ponownie powtarzamy 3 oczka łańcuszka i w łańcuszek z 2 oczek z poprzedniego okrążenia wbijamy grupę: 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki.
Rządek siódmy: W tym okrążeniu grupę 3 słupki + 3 oczka łańcuszka + 3 słupki rozdzielamy łukiem złożonym z 7 oczek łańcuszka. Ten motyw przerabiamy przez cała długość okrążenia.