Prosta serwetka na szydełku plus rozpiska wzoru.

Bardzo prosta serwetka na szydełku, którą można wykorzystać jako podstawkę chociażby pod szklaneczkę.

Kwarantanna skłoniła mnie do powrotu do szydełkowania.

Bo rzeczywiście szydełkowanie to fantastyczny relaks, dla tych którym ten typ aktywności sprawia przyjemność, a w czasach kwarantanny odskocznia od tej – nazwijmy ja – uziemionej codzienności.

I tutaj, jeżeli dopiero zaczynasz te fascynująco – relaksującą przygodę z szydełkiem, podrzucam prościutki wzór na szydełkową serwetkę, którą możesz również wykorzystać jako szydełkowy podstawek pod filiżankę, czy innego typu własnoręcznie wykonany gadżet, którym ozdobisz swoje przytulne 4 ściany.

I tutaj podrzucam rozpiskę wzoru z małym wyjaśnieniem:

Taką serwetkę bardzo prosto wykonasz, nawet stawiając swoje pierwsze kroki na szydełku:

Rządek 0: 8 oczek łańcuszka zamknięte w kółko oczkiem ścisłym zamykającym.

Rządek 1: 20 słupków. W zasadzie zaczynamy ten rządek 3 oczkami łańcuszka, które z zasady na początku okrążenia zastępują pierwszy słupek.

Rządek 2: Zaczynamy trzema oczkami łańcuszka, które zastępują słupek. Dalej przez całą długość okrążenia powtarzamy następujący motyw:

4 oczka łańcuszka + słupek. Motyw powtórzony w tym rzadku 10 razy.

Rządek 3: Po pięć słupków wbitych w 4 oczka łańcuszka z poprzedniego rzędu, rozdzielone za każdym razem 1 oczkiem łańcuszka. Motyw powtórzony 10 razy w tym okrążeniu.

Rządek 4: 5 słupków przerobionych razem i wbitych w 5 słupków z poprzedniego rzędu + 3 oczka łańcuszka + słupek. Motyw powtarzamy 10 razy przez długość całego okrążenia.

Rządek 5: po 5 słupków wbitych 3 oczka łańcuszka z poprzedniego rzędu. Razem motyw powtórzony 20 razy.

Rządek 6: złożony z łyków z 4 oczek łańcuszka plus półsłupek + łańcuszek z czterech oczek łańcuszka

Rządek 7: podobnie rządek złożony z lukow z 4 oczek łańcuszka zamocowanych z każdej strony za pomocą półsłupka.

Rządek 8: rządek zakańczający: Takie ozdobne narożniki wykańczające serwetkę: każdy taki narożnik składa się z sekwencji: 4 słupki + 2 oczka łańcuszka + 4 słupki ( każdy narożniki zamocowany z dwóch stron półsłupkiem).

I gotowe

Miłego dziergania.

Beata

SERWETKA

 

 

 

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version