Jak można pić glinkę? Glinka zielona do picia.

Glinkę możemy przyjmować wewnętrznie. Wodę z glinką można pić w dwóch formach: zdekantowanej (tzn po opadnięciu osadu po okolu 12 godzinach) lub nie zdekantowanej (mętnej przypominającej mleczko). Do tego celu należy stosować glinkę przeznaczoną do użytku wewnętrznego (na opakowaniu powinna znaleźć się odpowiednia adnotacja).

Jak działa glinka wewnątrz naszego organizmu? Co robi glinka?

Glinka absorbuje różnego rodzaju zanieczyszczenia z całego organizmu i zabiera je w kierunku jelit. Następnie są one usuwane na zewnątrz razem ze stolcem lub moczem. Oprócz tego glinka naprawia istniejące zmiany czy podrażnienia. Ma również działanie odkażające, choć nie zabija organizmów chorobotwórczych, ale  unieszkodliwia je, uniemożliwiając  im namnażanie się. Zapobiega infekcji i łagodzi istniejący już stan zapalny.

Jak przygotować wodę z glinką do picia.

Mieszaninę wody z glinką w postaci zdekantowanej przygotowujemy z 12 godzinnym wyprzedzeniem. Potrzeba czasu, by drobne czasteczki glinki osiadły na dnie. Najlepiej przygotować ją sobie wieczorem po to, by móc wypić następnego dnia rano na czczo.

Tak więc wieczorem wsypujemy łyżeczkę glinki zielonej ilitowej w postaci drobnego proszku do szklanki. Pamiętajmy o tym, że do obchodzenia się z glinką nie należy używać łyżeczek, czy pojemników metalowych (gdyż metal dezaktywuje glinkę). Możemy natomiast stosować w tym celu łyżeczki plastikowe, drewniane lub z kości. Po wsypaniu glinki do szklanki, całość zalewamy wodą, mieszamy i wyjmujemy łyżeczkę. Szklankę przykrywamy np talerzykiem (inaczej glinka wchłonie nieczystości zawarte w powietrzu i utraci swoje właściwości). Tak przygotowaną mieszaninę pozostawiamy na noc. Na drugi dzień rano wypijamy nasz płyn, zaś osad, który zebrał się na dnie  wyrzucamy.

Autorzy tacy jak France Guillain i Christopher Vasey (nazwiska bardzo znane  wśród francuskojęzycznych naturopatów) zalecają kurację glinką trwajacą 21 dni. Przeciwskazaniem jest tu nadciśnienie, gdyż może ona spowodować palpitacje. W trakcie trwania kuracji glinką niewskazane jest przyjmowanie środków przeczyszczajacych na bazie parafiny i spożywanie tłustych potraw.

21 dniowa kuracja oczyszczająca glinką? Jak działa na organizm?

W czasie trwania kuracji glinka bedzie wyłapywać zanieczyszczenia z najdalszych zakątków organizmu (to jej funkcja drenujaca). Jednocześnie bedzie ona oczyszczać krew, naprawiać ewentualne zmiany w układzie pokarmowym (np nadżerki, owrzodzenia żoładka, podrażnienie jelit).

Uwaga, taki napływ zanieczyszczeń (absorbowanych przez glinkę) w kierunku jelit może powodować przejściowe zaparcia). Stąd w trakcie kuracji zalecane jest picie większej ilości płynów i  przyjmowanie błonnika (włókien roślinnych razem z pokarmem). Taką kurację odradza się osobom, które cierpią na przwlekłe zaparcia, jak również, jeżeli przyjmujecie olej parafinowy, lekarstwa, tabletkę antykoncepcyjną czy w przypadku przepukliny.

Niezdekantowana glinka zielona do picia.

Taką (wzmocniną) mieszaninę (wody z glinką) należałoby przyjmować tylko w sporadycznych sytuacjach np w przypadku infekcji dróg moczowych lub zatrucia pokarmowego, czy biegunki. Również w tym przypadku nadciśnienie stanowi przeciwskazanie do tego typu kuracji.

Przygotowanie wody z glinką do picia.

Do szklanki wody wsypujemy 2 łyżeczki glinki pod postacią proszku i zalewamy wodą. Wstrząsamy i pijemy. Nie czekamy, aż mieszanina zdekantuje tzn aż większe cząsteczki glinki osiądą na dno. Przyjmujemy ją natychmiast po przygotowaniu. Ma ona postać mętną. Natomiast i w tym przypadku nie należy przyjmować tych najcięższych pozostałości glinki, które automatycznie opadają na dno.

France Guillain poleca przyjmowanie tak przygotowanej mieszaniny co pół godziny przez 2 i pół godziny. Taka ekspresowa kuracja jest zalacana np w przypadku zapalenia dróg moczowych lub zatrucia pokarmowego, zwłaszcza jeżeli znajdujemy się z dala od jakiejkolwiek pomocy medycznej. Jednocześnie nie należy w takim wypadku przyjmować pokarmów stałych, tylko pić wodę.

Przez kolejne 24 godziny niewskazane jest spożywanie pokarmów gotowanych, ani oleju z oliwek. Najlepiej byłoby jeść same soczyste owoce takie jak pomarańcza, grejfrut, czy mandarynki. Glinka dezaktywuje tutaj  czynniki odpowiedzialne za spowodowanie infekcji lub zatrucia, naprawia podrażnione komórki, oczyszcza pęcherz moczowy i jelita.

Glinka zielona do picia w stanach zapalnych żołądka i jelit.

Picie wody z glinką może pomóc nam poprawić funkcjonowanie jelit (biegunki, zaparcia). Glinka jest szeroko zalecana w wszelkiego rodzaju podrażnieniach, stanach zapalnych, nadżerkach, owrzodzeniach organów ukladu pokarmowego. Chroni ona bowiem błonę śluzową jelit przed atakami czynników chorobotwórczych, przed kwasowością soku żołądkowego, stanowiąc coś w rodzaju wewnętrznego opatrunku.

Ponadto uaktywnia proces odnowy komórkowej, jednocześnie eliminując obumarłe komorki. Pobudza apetyt i reguluje tranzyt. Następnie przechodzi do krwi, gdzie kontynuuje swoją pracę oczyszczania organizmu, jednocześnie wzbogacając krew w niezbędne nam składniki mineralne. Reszty dokonają właściwości przeciwzapalne i gojące glinki.

Inne wpisy o glince zielonej:

 

Bibliografia

Podręcznik odtruwania organizmu Christopher Vasey

Antybiotyki naturalne Docteur Jean-Pierre Willem

Zalety glinki Germaine LLodra Marcon Pluriel nature nr 88 Glinka: uniwersalny odtruwacz

Jade Allègre Biocontact nr 221 Source: Madame le Figaro, Wikipedia

Opublikowany przez BEATA REDZIMSKA

Przez lata zmagałam się z chronicznymi problemami z gardłem, do momentu, kiedy odstawiłam produkty mleczne. Dzisiaj, uważam, że można mieć zrównoważoną dietę – eliminując z niej produkty mleczne i mączne. A dieta bezglutenowa – bezmleczna jest najlepszą dietą odchudzającą. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie dobrych nawyków…. Przez lata wierzyłam, że jestem totalnym beztalenciem sportowym, aż zaczęłam się ruszać. Wierzę w uzdrowicielską moc glinki zielonej. Jestem niepoprawną miłośniczką zielonych smoothie.

Dołącz do rozmowy

13 komentarzy

 1. Pingback: Przyklady zastosowania glinki. « zdrowiemodauroda
 2. Pingback: Zasady prawidłowego stosowania glinki. Przeciwwskazania. « zdrowiemodauroda
 3. Pingback: WLASCIWOSCI GLINKI ZIELONEJ « zdrowiemodauroda
 4. Pingback: Domowe sposoby na ladna cere « zdrowiemodauroda
 5. Pingback: Naturalny peeling. Proste maseczki domowym sposobem. « zdrowiemodauroda
 6. Pingback: Kregoslup – szanujmy nasze rusztowanie. Mickael Kors: kolekcja na zime: szkocka krata, plaidy i gole plecy. « zdrowiemodauroda
 7. Witam,

  Bede wdzieczny za zrodla gdzie mozna kupic glinke zielona suszona na sloncu (pewna)

  Emil

 8. Dzień dobry, zainteresował mnie temat picia zielonej glinki i w związku z tym mam pytanie. Jak pogodzić picie glinki rano na czczo z zażywaniem rano tabletek na czczo (pół godziny przed jedzeniem)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version